şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yakın zamanda adını cokca duyacagımız internet computer projesi. kendilerini nasa for decentralization olarak tanımlıyorlar. merakla bekliyoruz.
 • heyecanla beklenen ico'lardan birini yapacaklardır. bir credits token etkisi (ico'da 0.20'den satılıp ilk hafta 1 doları gördü) bekliyorum ama yatırım tavsiyesi değildir. onu yazmıştım, bunu da yazayım.

  takip için: https://dfinity.org/

  düzeltme: ico olmayacakmış, bir sözlük kullanıcısı uyardı. ayrıntılar #76172236 numaralı entryde.
 • "internet bilgisayarı" mottosu ile yola çıkan ve airdrop ile yaklaşık 25 milyon isviçre frangı değerinde dfn dağıtacak blokzincir projesi.

  tek yapmanız gereken https://dfinity.org/ adresindeki haber bültenine (newsletter) email adresinizle kayıt olmak.

  düzenleme 1: airdrop hakkı kazananlara konu ile ilgili bir eposta gönderilecek henüz net bir tarih yok. bireysel olarak kyc ve aml yapanlara 500 ile 2500 isviçre frangı değerinde token gönderilecek. bu miktar belirlenirken de haber bültenine kayıt zamanı göz önünde bulundurulacak.
  düzenleme 2: türkçe telegram grubu: https://t.me/dfinity_tr
  düzenleme 3: airdrop mainnet sonrası gelecek yani zaman olarak 2018 sonunu bulabilir, takipte kalmakta fayda var.
 • airdrop ile ilgili detayları dün medium kanalları üzerinden açıkladılar.

  önceki açıklamaya 10 milyon chf daha ekleyerek toplam airdrop miktarını 35 milyon chf çıkardıklarını duyurdular. 4 nisana kadar mail listesine kaydolanlara 25, sonrasında kayıt olanlara 10 milyon chf değerinde token dağıtacaklar. bu durumda eski kayıt olanlar daha çok token alacak, 4 nisan öncesi 500-2500 arası, 4 nisan sonrası da minimum 100 chf değerinde.

  kyc bugün başlayacak ve 8 hazirana kadar devam edecek. mainnetin de yıl sonuna kadar çıkması bekleniyor. şimdilik batı cephesinde gelişmeler bu yönde :)
 • devrim niteliğinde.