şükela:  tümü | bugün
  • 31 temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan sınav.

kalan süreye http://itsalmo.st/#dgs2016_ adresinden bakabilirsiniz.
  • ciddi ciddi hazırlandığım sınavdır. haftada 3 gün matematik dersleri alıyorum bu yoklukta ühü ühü ühü...
  • 2015 dgs ile endüstri mühendisliğine yerleşmiş olduğum sınavdır. sorusu olanlar yeşillendirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • genel olarak meslek lisesi sonrasında birde meslek yüksek okulu okusun da üniversiteli ara eleman olarak sömürürüz diyeceklerken aralarında belki zeki insanlar vardır da 4yıllığa alalım onları denilen sınav.

açıkcası dışardaki insanların söylemlerine bakmayın çok kolay denilen bir sınavdır ama kime göre neye göre?

bu adamlar kimin eksiği varsa ordan vurmayı çok iyi bellemişler bizimde eksiğimiz matematik yıllarca tek bir matematik sorusu çözme sonra bir sınavda geleceğini etkilesin.bizde de hata yok mu var ama en çok ailelerde.
    neyse efenim biz sonradan akıllanan insanlarız.

hayatında dört işlemi bile zor yapan adam birazında bir kaç tık üstü zorlayınca girebilceği sınav mıdır evet ama kontenjan az rakip çok oluncada işler zorlaşıyor haliyle.

yinede tabiki ygs ve lysden oldukça soru bakımından çok daha avantajlıdır.bu yıl kazanıp gidersem dgs ile ilgili bütün sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlarım.
  • ucretleri ile sasirtmayan sinavdir.

2012 - 40 tl
    2013 - 50 tl
    2014 - 50 tl
    2015 - 70 tl
    2016 - 80 tl

2014 yilinda unuttuklari zami 2015 yilinda unutmamislar.

tesekkurler osym.
  • 2 yıllıklara açık öğretime direkt geçişi kaldırmışlar. artık 2 yıllık bitirip açık öğretim okumak isteyenler de dgs'ye girmek zorunda.
  • 80 liraya sınav mı olur la en az 500 lira olmalıydı. ayrıca verdikleri kalem silgilerin fiyatını çıkarsak karlı bile çıkarız. sonuçta o kadar gözetmeni, polisi bedava çalışmıyor.
    ösym her yıl bütün sınavların fiyatını arttırıyor biri de çıkıp aga bu nedir demiyor. fakir mi eliyorsun, öğrenci mi seçiyorsun? yaptığın 2 saat sınav emenike bari orada ticari düşünme..
    (bkz: dövlöt bizi sikiyur)
  • başvuruları devam eden sınav. 13 hazirana kadar başvuru alınacak.
    sınav ise 31 temmuzda. sınav ücreti 80 lira.*
    çok ilginç, sınav her ilde yapılmıyor.

bir gün olsun işimi kolaylaştırmadın ösym. bu kadar antipatik bir kurum yok.
  • ingilizce eğitimi almak için girilmemesi gereken sınav.

bu şekilde yaparak dgs için uğraşan insanların haklarını da gasp etmiş oluyorsunuz kaldı ki dgs ile açılan kontenjanlar da ortada

üniversiteler zaten uygun ingilizce eğitimi veriyor.

bunlar için biraz google biraz araştırma lütfen
  • zamanında gelmedi belki bu sefer gelir diye odtü, itü ve boğaziçi için gireceğim sınav.
    bir gazla 30 deneme aldım ama daha yüzlerine bakmadım. bugün akşama kadar her konu için 5 dk soru çözüm videosu izleyip akşam denemelere başlayacağım. biz bilgisayarcılar artık endüstri de seçebiliyormuşuz, bizim zamanımızda yoktu. zaten soru sayısı da 160 dı.* odtü bilgisayar yada boğaziçi endüstri gelse fena olmayabilir.