şükela:  tümü | bugün
 • 23 temmuzda yapılan dikey geçiş sınavının 29 ağustosta açıklanması durumu.

  allah aşkına bir devlet yetkilisi çıkıp açıklama yapsın. bu osym ne işler çeviriyor?

  2 milyon öğrencinin girdiği lys 1-2 haftada açıklanırken, 300 bin öğrencinin girdiği dgs neden 5 haftada açıklanıyor.

  geçen sene 15 temmuz oldu bişey demedik. peki bu sene neden 5 hafta?

  bu içine tükürdüğümün sınavını bilgisayar düzenlemiyor mu? nasıl bir program yazılmış ki bir sınav 5 haftada acıklanıyor?

  optik formu kaldirdilar ki süre sıkıntısı var diye. be kardeşim, niyetin güzel eyvallah da optik formu kaldırıp 5 haftada sınav açıklayacağına sınav süresini 10-15 dakika uzatsan daha iyi değil mi? orda binlerce lira maaş alan adamlarsınız bunu akıl edemiyor musunuz gerçekten?

  geçen sene arkadaşım dgs'yi kazanıp üniversiteye gitti. kaydını yaptırdı okula başladı ertesi hafta vizeler başladı. bu çocuk ne ders gördü de ne sınavı verecek?

  sayın cumhurbaşkanım size sesleniyoruz. lütfen bu ösym'ye bi el atınız.
 • yıllık cirosu 1 milyara ulaşan bir devlet kurumu düşünün ki elindeki tüm teknik ve maddi imkanlara rağmen, kesinlikle sebebi anlaşılamayacak bir şekilde işi uzatmaktadır. bu ülkede hizmet almak neden bu kadar zor? illa işkence mi çekmemiz gerekiyor?
 • geçen sene dgs yi 40 gün bekledikten sonra şaşırtmamıştr. türkiyedeki bürokrasi hep b.ktan. bu gene iyi adalet bakanlığı sınavlarını aylarca bekliyoruz.
 • bugün ösym'nin özür açıklamasından sonra geç olsun güç olmasın diyecek duruma getirtti beni. açıkcası bu sene umudum yok o yüzden pek sınavın sonuçlarını beklediğim söylenemez. üniversite mezunu olmama rağmen dgs de geçen sene 1 puanla kaçırdığım yer için önce kazandın sonra yerleşemediniz deselerdi en iyi ihtimalle dumur olurdum herhalde. o yüzden bugün bütün sene sınav için çalışmış, sonunda oldu diye sevinmiş ama sonra kusura bakmayın hata yaptık yerleştirilemediniz sonucuyla karşılaşan hayalleri bir anda yıkılan, öğrencileri düşünüp durdum. bildiğin skandal. umarım bir daha hiç yaşanmaz.
 • (bkz: #69738941)