şükela:  tümü | bugün
  • çinin ebay, gittigidiyor tarzında çalışan sitesi. çok farklı kategorilerde ürünün internet üzerinden satın alınabilmesi mümkündür. türkiyeye ücretsiz kargolanan bazı ürünlere rastlanabilir. ürünlerin menşei çin olduğu için fiyatlar ucuzdur ama ürünler çakmadır tabi büyük ihtimal. almadım bilmiyorum o ayrı. ama gelinlik sipariş edip giyeni duydum.
  • ülkemde, kıl tüy yün vergileri ve fahiş kar payı koyan distribütörleri görmemi sağlayan çin pazarı.

elbette bir macbook air 300 dolar olamaz. çakma olduğu her tarafından belli. hatta klavyesinde windows tuşu bile bulunuyor lakin mevzu o değil.
    çakma olmayan gayet güzel ürünleri bulabiliyorsunuz misal beats by dr. dre kulaklıklarını makul ücretlere ve beleş kargoya düşürebilirsiniz. tek sorun genellikle toplu alıma izin vermemesi, 10 - 100... adet ürün satılıyor. ama tek satış yapan kullanıcılarıda bulabilirsiniz. *

işin en cancanlı kısmı ise; kargoların, gümrükte takılıp takılmıyacağı mevzusu ki bu konuda derin araştırma yapmama rağmen hala net bir sonuç alamadım. tamam bi kulaklık geçebilir gümrüktan ama koca koca çakma laptopları nasıl sokacaz o tam bir muamma.

ama gözü kara, gümrükte tanıdıkları olan benim yüksek yerlerde tanıdıklarım var , hepsiburada ya da vatan com. tarafından düdükleneceğime bu riske girerim hacı diyen, kişiler için oldukça faideli alış verişler yapılmasına olanak verebilir.

adresini de verelim tam olsun: http://www.dhgate.com/
  • gittigidiyor'da en ucuzu 26,90 tl'ye(kargo hariç) bulduğum hp ipaq 514 bataryasını 4,90 $'a (kargo dahil) bulduran sitedir.
  • türkiye'de bir türlü bulamadığım ürünü bu sitede buldum ve sipariş için banka transferi yoluyla ödeme geçmiştim. ödemenin onaylanlanması 10 gün sürdü. başta biraz telaş ettim üzerine yatacaklar diye ama teknik ekibe ne mesaj atsam 1 gün içinde geri dönüş sağladılar ve son derece de ilgiliydiler. ödeme konusunda banka transferi yolunu seçecekseniz benim gibi iban transferi değil swift transferi yapın, işlemler çok daha hızlı ilerleyecektir. artık kullanıcının postalamasını bekliyorum.
  • bugün sabah aldığım telefonu biraz önce kargolayan site. dhl ile 1 hafta sonra elimde telefon.
  • şu ana dek üç kez alışveriş yaptığım ve hepsinden memnun kaldığım site.

siz "ürün iyidir, hoştur, beklediğim gibi geldi" demeden satıcıya parayı aktarmadığı için beklediğim emniyeti sağladığını düşünüyorum.
  • durduk yere hic denemeden essek kadar gitar alip riske girdigim site. fiyatlar uygun ama gelir mi gelmez mi ?bekliyoruz efendim.

uzun zamandan sonra gelen edit : çok önceden yazıp yenilemediğimi farkettiğimden sonuç ne oldu seninle paylaşmak istedim ey sözlük. öncelikle gitarı sağ salim geldi. hikaye şu şekilde ; o dönemler çinde bir tatile denk geldiği için satıcı bir süre ürünü göndermemekte ısrar etti. ben de para iadesi için siteye bir mail yazdım. neredeyse 24 saat içerisinde dönüş yapıp satıcıyı uyardıklarını, 48 saat içerisinde de göndermezse iade yapılacağını yazdılar. gerçekten de hemen ertesi gün ürün kargoya verildi. müşteri hizmetleri konusunda bu kadar hızlı olmaları beni de şaşırttı, beklemiyordum açıkcası. neyse ürün farklı farklı ülkeler üzerinden yaklaşık 1 bucuk ayda fln elime ulaştı. tracking biraz garip tabi. bir ülkeye giriyor, bir süre haber alınamıyor fln. gümrüğe takıldık tabiki. onu da şans eseri bir aracı ile hallettim pek birşey ödediğim söylenemez.
    site ile ilgili genel görüşüm iyi puanlı satıcılarla bence problem yaşamak zor. neredeyse dünyanın her tarafına da gönderiyor herifler. ama öncelikle gümrük işini bi şekilde çözmek lazım. ucuz diye getirtip gümrükle zarar etmenin alemi yok. gitara gelince, beklediğimden çok çok daha iyi durumda. dersanedeki öğrencilerimiz için aldım fakat bikaç programda sahnede bile baya iş yaptı.
  • muadillerine göre daha hızlı ve düzgün teslimat tecrübem var bu siteyle, gerçi focalprice.com da fena değil, aceleniz yoksa tereddütsüz alışveriş yapabilirsiniz, tek eksiği paypal kabul etmemesi. ülkemizde 100 liraya satılan optic to analog adaptörü 10 usd (kargo bedava) almışlığım var. yalnız 1 aydan önce beklemeyin, gelmez.
  • aliexpress tarzı çalışan, bir tür pazar yeri. ilk siparişimi dün verdim. satıcı ile canlı iletişim kurup, gerekli teyitleri aldıktan sonra, buradan ilk siparişimi verdim..

aslında "resellerratings.com"da hakkında olumlu görüş bildirenlerin sayısı ve siteye verilen puana daha önce bakmıştım. her şey olumlu görünüyordu.

tüm bunlar riske girme iştahımı arttırdı. bakalım nasıl bir müşteri tecrübesi yaşayacağız.

ayrıca, diğer uzak-doğu siteleriyle karşılaştırıldığında, fiyatlar, bana göre az bir miktar daha yüksek.
  • alışveriş konusunda güvenilir site. yalnız adds olayı sakat. bu şabalak siteye arada bir uğrarım, yerine göre alışveriş de yaparım. geçen gün de iş olsun diye dans pabuçlarına baktım, almadım çıktım. allaan cezaları hangi siteye girsen, yakın zamanda girdiğin sitelerden reklamlar şeyediyor ya, google adds mi ne.

bunlar, bunu beğenen bunları da beğendi sisteminden hareketle kel alaka bir satıcıdan, bir adet zekere oturmaya çalışan ve avret yeri blur yapmak suretiyle sansürlenmiş bir karının resmini zart zurt karşıma çıkarıyor. iyi ki bizim evde sabi sübyan falan yok. malları ucuzdur ama çakı çakmak bakayım derken malafata maruz kalabilirsiniz yani. adds ayarlarınızı değiştirin ki dhgate.com her fırsatta ekranınıza yapma uzuvlar dayamasın.