şükela:  tümü | bugün
 • 1999 yilinda pkk ile imzaladiklari ortak eylem birligi kararindan sonra du$unsel/orgutsel acidan ozunden tamamiyle sapan, halk dewrimini savunup sonrasinda halki katletmeye ba$layan, eylem/miting/gosteri yuruyu$lerini provoke ederek koruduklari(!) kesimi zor durumda birakan orgutsel olu$um.
 • "devrimci halkin" gibi bir tamlama ile her zaman beni gulumsetebilmeyi basarmis olusum. devrimci virgul halkin kurtulus partisi cizgi cephesi tam ismiyle icinde en cok imla isareti barindiran siyayi partidir sanirim. bunun disinda siyasi olmayan partiler de imla girla gider.
  (bkz: girla)

  ya da bir daha dusundum de dogrusu halkin devrimci kurtulus partisi ve cephesi olmasi gerekmez miydi? devrimci halk da cok sacma oluyor. bir sonraki kurultay da tartisilir mi acaba bu?
 • 03 ocak 2001 günü şişli emniyet müdürlüğüne, 10 eylül 2001 günü istanbul-taksim'de yine güvenlik güçlerine yönelik olarak intihar saldırısı düzenleyen sadece bu eylemlerde 1 sivilin, 2 polis memuru'nun ölmesine olmasına , 15 polis memuru'nu yaralanmasına neden olan örgüt.
  (bkz: taksimde patlayan bomba)

  edit: hayatımda hiçbir mesajıma oy vs yönlendirmeli şey yazmadım o yüzden lütfen bu eklememi karma marma zannedip beni tekrar üzmeyin.
  arkadasım su yukarıda yazdıklarım gercek. allah askına ben taksim'de ölen insanın* akrabasını yazdıklarından tanıyan ve onun içinin nasıl yandığını, neler cektiğini bilen biriyim. ya siz nasıl olur da bunu gözardı edersiniz, siz nasıl olur da olmayan "gelecek" için, kana, gözyasına, insanların ölmesine gözyumarsınız, nasıl olur da ölümden gecen yola onay verirsiniz, dolaylı yoldan gösterme bize bunları, bozma ortamı dersiniz allah askına nasıl...?
 • dhkp-c++
  (bkz: dhkp c plus plus)
 • türk istihbaratının ve yabanci örgütlerin cirit attığı ve kendi emelleri dogrultusunda kullandıkları(tıpkı yunanistandaki 17 kasım örgütü gibi) bir örgüttür.

  örgütün temelleri 90'lı yılların basinda devsol'un ikiye ayrilmasiyla ortaya çikmistir. ancak işin ilginci dursun karataş'ın bulundugu kanat(yani dhkp-c) dogru dürüst hiçbir operasyona maruz kalmazken, içinde dursun karatas'ın eşinin ve örgüte ciddi eleştiri getiren kişilerin olduğu kanat mehmet ağar öncülügündeki polisin yaptigi halka açık sov tarzı operasyonlarla(yargısız infazlarla), nerdeyse tüm elemanları tek tek infaz edilerek çökertillir ve dhkp-c tek güç olarak ortada kalir. zamanında hapiste olan karataş, neredeyse aleni biçimde bayrampaşa cezaevinden kaçar, yurtdışına gider ve nerede oldugu bilindigi ve interpol tarafından aranmasına rağmen 2002 yılına kadar türkiye, iadesini istemez. örgütün yaptığı ve çok övündügü en büyük eylemi sabancı center cinayetidir. işin ilginci, bu eylemden birkaç hafta önce sakıp sabancı demokratikleşmeden ve kürt sorunun çözülmesinden bahsetmiş ve kamuoyunda büyük tepki görmüstür. hatta alparslan türkeş "çizmeyi aşma aga" demis ve tesadüf bu ki bir iki hafta sonra dhkp-c (tarihinde böyle başka bir eylemi hiç yoktur) istanbul'un merkezinde bu cinayeti işlemistir.

  son olarak milliyet'te nisan ayında çıkan bir habere göre, almanaya'da mit ajanlığı suçuyla yargılanan hüseyin h. adli şahıs bir türk elçilik görevlisiyle yaptigi telefon görüşmeleri kanıt gösterilerek, dhkp-c'ye sızdığı, bir sene boyunca örgüt için silah kaçakçılığı yaptığı ve bu işi yaparkan türkiye'nin mainz konsoloslugu'ndan destek aldığı ortaya çikmıştır(söz konusu diplomatın sınrdışı edilmiş olması lazım).

  kitle dedigi kesimle bağları en asgari düzeyde olan, cemaat ve mürit kavramlarıyla yönetilen, kendi adamlarını göz göre göre ölüme yollayan, bunun üzerinden siyaset yapmaya cüret edecek kadar kişiliksiz, iplerinin kimin elinde oldugu belli olmayan, varoluş sebebi, toplumsal muhalefeti sindirmek, provakasyon yaratamak ve kirli işler için maşa olmak olan bu örgütün artik tarihin çöplügüne atılması gerekmektedir.
 • (bkz: sadi özpolat)
 • marksist-leninist ve esitlikci oncullerden yola ciktigini iddia etmesine karsin, erkek-egemen, hierarsi ve tek adam sevdalisi bir olusum olmasiyla cagdisi; kendilerini iki uc kurus para veren herkese kullandirma yoluna gitmelerinden dolayi da devrimci kilikli, kisiliksiz bir parti-cephedir. kendilerinin slogandan oteye gitmeyen dusunsel beceriksizligi bir yana, gunumuz siyasetinin ve tarihinin marksist siyaseti cok aci bir sekilde sildigini, deyim yerindeyse defterinidurdugunu, anlamak ve ona gore bir siyaset gelistirme bilinc duzeyinden yoksun, "baskan ne diyorsa dogrudur" hassasiyetinde dusunme ve eyleme gectigini sanma hatasindan dolayi da dis destege bagimli yari-olu bir toplumsal yara olmaya mecbur kalmis bir aractir. her bolucu orgut de esasinda dis destege muhtactir... devrimci olmada yanlis bir sey yok, onemli olan sloganlara muhtac olup ham dusuncelerin, olumsuz paradigmalarin kurbani olmamak. bir de bunlarin bir lideri vardi, dursun muydu neydi adi, efendi hazretleri belcika'dan almanya'dan oturdugu yerden millete olme emri verip, orgute yeni katilan mal hatunlari duduklerdi. kendisinin duduklenecegi gunu bekliyorum.
 • amaçlarını ne kadar yüce olarak da gösterse en nihayetinde terör örgütü olan insan toplulugu.bunlara sempati duyan hatta baya baya artık içlerine girmiş olan bir elemanı araya almışızdır şu tarz bi muhabbet geçer.
  -kaç kişi lan örgüt.400-500 kişi var mı??
  -ne diyosun olum sen.5 bini falan bi geçecen.
  -bi siktirgit lan oradan.
  -eee bunca adama nasıl bakıyorlar ya.
  -abi bazı sanatçılar.grup....
  -bir grup hem de öyle çok populer olmayan bi grup 5 bin adama yiyecek giyecek silah para saglıyabiliyor öyle mi.
  -tabi başka destekler falan da var.
  -dış mihraplar faliba.
  -işte bazı ülkeler.
  -hangisinin türkiyeye bir gram faydası dokundu.hangisi bir kerecik türkiyenin iyiligi düşündü.hani siz türkiyenin iyiligini düşünüyordunuz hani siz türkiye için savaşıyordunuz.bu ne perhiz.türkiyemize ellerinden gelse soykırım uygulayacak adamlarla işbirligi yapıyosunuz.siz hayırlı bir örgüt olsanız o ülkeler size destek verir mi.
  -bilmediginiz şeyler var.
  -ee peki.daha kurtuluş savaşında kanımıza ekmek dogramaya kalkışan yunanistan size destek veriyor.kamp veriyor sizlere.eee türk-yunan aşkından mı sence.
  -siz benim görüşlerimi anlayamazsınız.

hesabın var mı? giriş yap