• (bkz: hdmi)
  • kit komisyonu'nda bütçesi görüşülmeden önceki gün komisyondaki milletvekillerinin odalarına ipad bırakan kurum.

peki bunu nereden öğreniyoruz? ertesi gün komisyona açılmamış ipad kutularını getiren chp ve mhp'li vekillerden..

akp'li vekiller de "biz de zaten iade edecektik niye şov yapıyorsunuz :(" diyerek kırılmış bu duruma..

dhmi genel müdürü'nün açıklamasından da ben tatmin oldum. “biz çaykur değiliz ki çay dağıtalım. geçen yıl da deri çanta verdik. kötü bir niyetimiz yoktu :( ”

bütçe sunumlarını tabletten yapalım diye böyle bir şey düşünmüşler. sonuçta boşa a4 print edip klasör falan yaptırmak çok daha pahalıya gelebilirdi. ben de kötü niyet göremiyorum. kötü niyet olsa uçak falan hediye edebilirlerdi.

devlet devlet'e rüşvet veriyor, vallahi sınır tanımıyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/…a-tablet-krizi-40287153
  • tanım: emek ve fikir hırsızlığı yapan ve bundan utanç duymayan devlet kurumu.

"dhmi için yeni bir logo arıyoruz" diye yarışma düzenlediler. 30 bin tl'lik birincilik ödülü, 15 bin tl'lik ikincilik ödülü, 5 bin tl'lik ise üçüncülük ödülü koydular.

yarışmaya 20 farklı ülkeden yüzlerce katılım olduğu açıklandı ama ne olduysa seçici kurul gönderilen o yüzlerce logo arasından kendilerine bir logo beğenememiş! 30 bin tl ödülün olduğu bir yarışmadan iyi bir logo çıkmama ihtimali neredeyse yoktur. logo beğenemedikleri gibi "gelen logolar kötüydü işte" dedirtebilmek için mansiyon ödülü diye yarışma şartnamesinde yer almayan bir ödül uydurmuşlar ve üç kişiye bu ödülü vermişler. bu logolar da tahmin ettiğiniz gibi gerçekten kötüler.

meğer bu kurum bunu alışkanlık haline getirmiş. 2010 yılında da aynı yarışmayı düzenlemişler ve o yarışmada da kendilerine bir logo seçememişler ne yazık ki!

ne mi olur? muhtemelen logolarını, gönderilen logolardan bir güzel esinlenerek, o logoların fikirlerini alenen çalarak yandaş bir ajansa veya tasarımcıya yaptırırlar. yüzlerce insana da tasarımlarından geriye afiyetle bir bardak soğuk su içmek kalır.
  • eskiden bu kurumda çalışan babama ,80li ve 90lı yıllarda takım elbise, gömlek, kaşe mont hediye edilir ve bazen de gıda yardımı gelirdi. bu kıyafetlerin cebinde işlemeli logosu ve yazısı bulunurdu. o yıllarda arkadaşları ve babam bu kıyafetleri giyer ve kendilerine 'devlet himayesine muhtaç insanlar' derlerdi. d.h.m.i yazısını ne zaman görsem o günler aklıma gelir.
  • 'dhmi' genelde 'dahmi' diye okunur. kız/erkek basketbol takımı vardır, ankarada bilinen takımlardandır ayrıca.
  • yarışmalar sonuçlandı ve şaşırtmadı. birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık eser tabii ki bulunamamış. boru değil 30.000tl. o yüzden üç tane dandik mansiyon vermişler ki zaten iyi tasarım yoktu demek için.
  • ülkemizde bulunan havalimanlarından 49 tanesini işleten ve transit geçişler dahil hava trafiğini düzenleyen, ulaştırma bakanlığına '' ilgili'' şekilde bağlı kamu iktisadi kuruluşu.
  • devlet hava meydanları işletmesi nin kısaltması
  • atanmak istediğim kurum. dhmi de çalışan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
  • yardımsever ve bonkör bir kurummuş.
    ben demiyorum şurada anlatılmış.

kaynak :
    http://www.sozcu.com.tr/…-borcu-otelediler-2229930/

"dhmi’nin, dalaman, milas bodrum ve antalya havalimanlarının kira borcunun yüklü faizlerini sildiği, ana para ödemelerini ise iki yıl ötelediği ortaya çıkarıldı."
hesabın var mı? giriş yap