• henüz taze öğrendiğim üzere başka bir grup markete satılmış.

pek iyi olmadı bu durum.rekabet denen olay üç beş firma arasında gerçekleştiğinde yapılan işin dürüstlüğüne iman edebilirim de... masaya oturup anlaşabilecek iki kişiye kadar düşer ise güvenimi kaybederim.
    bu bakımdan amerika diyarının vatandaşı olsa idik bu satışa izin verilir miydi diye düşünmeye başladım.
    neticede piyasada market zinciri olan iki güçlü kuruluş var: bim ve dia
    dia'yı satın alan grup elindeki sınırsız sermaye kaynağı ile irili ufaklı market gruplarını satın almaya devam edecek.

burada şu noktayı göz önüne almalı.bu grup türkiye'deki her türlü gıdanın alım satımı ile uğraşıyor.
    nohut da alsanız, bisküvit de bu şirkete eliniz değiyor.elimde rakamlar olmadığı için net bir rakam ifade edemiyorum...
    fakat bu noktada bir gerçek ortaya çıkıyor, ülker ve grup markaları dışındaki firmalar artık zincir mağazalara ulaşmayı unutsun.
    bunun yanında bim marketlere yanlış değilsem, fason üretim yapan en büyük firma yine ülker grubu, en büyük rakibine mal temin eden bir dev ?!

yine bildiğim kadarı ile eti ürünleri bim marketlerde satışı yok.
    aynı şekilde şok ve dia marketlerinde de raftan kaldırıldığında eti'nin nefesi kesilmiş olacak.
    düşünün ki çikolata ve bisküvit sektöründeki iki dev marka bunlar.
    birisinin iflas etmesi durumunda diğerinin fiyatlandırma ve sektörde istediği gibi at koşturacak olmasını sindirebilir misiniz ?
  • acayip şekilde spar marketler zincirine benzemektedir. ayrıca sabancı üniversitesi şubesi geçen hafta itibariyle yerini şok'a bırakmıştır.
  • (bkz: issiar dia)
  • bibliyografik literatürde "türkiye diyanet vakfı islâm ansiklopedisi"nin kısaltılmış adı...
  • hatırı sayılır koleksiyona sahip bir sanat müzesi: detroit institute of arts
  • ınternet tabanlı muhasebe yazılımı olan bildiğin kötü bir yazılım. bir çok şeyi yapabilmekten uzak.

ihracat zaten yok anladığım kadarı ile bu yazılım için. öyle sözleşme yaptık sattıklarımızı ondan düşelim bunu proje olarak görelim de bu ihracatın/ithalatın ilgili belgelerini de buna bağlayalım oradan da kar maliyet çıkaralım falan dersen gidip öldürmen lazım kendini.

yani, kahve istiyorum şekerli olsun diyince sıçıyor. kahve. şekerli. sorun yok.

sene başında devreden bakiyeleri yanlış toplayıp tüm cari kart bakiyelerinin içine sıçmasına ise hiçbir şey diyemiyorum.

akreditif yok mesela adamlar için. böyle bir şey yok.
  • kontakt lens çapı
    (bkz: bc)
    (bkz: base curve radius)
  • negatifi olmayan film çeşidi. pozlanıp yıkandıktan sonra bakıldığında, renkleri doğru olarak gösterir. renkli ve siyah-beyaz filmler negatif olduklarından duvara renkleri ters yansıtırlar. renkli film çok büyütülünce aynı görsel kaliteyi koruyamaz, bu nedenle doğa çekimlerinin sunumu için tercih edilen film.
  • visio tarzi diyagramlar olusturmaya yarayan kucuk, hafif ve kullanisli yazilim. gnu lisansi ile dagitilmakta olup adresi http://www.gnome.org/projects/dia/ dir. windows surumu http://dia-installer.sourceforge.net/ adresinden temin edilebilir.
  • sanat tarihi bölümünde okuyanlara, mitoloji dersinde sınavda fotokopi verilerek kazık sorulara dönüşen resimler.
hesabın var mı? giriş yap