şükela:  tümü | bugün
  • çocukken çok okuduğum, çok zeki, işini iyi bilen, son teknolojiyi kullanan, işteyken gözleri dışında heryerini kaplayan tek parça siyah bir kostüm giyen bir hırsızın maceralarını anlatan çizgiroman. eskiden günaydın gazetesi ek olarak veriyordu.
  • en sevdim cizgiroman. king diye bi adam bir adada dunyadaki en iyi criminellerini topluyo ve bunlardan biri, bi gun, denizde kuçuk bir çocuk buluyor (yani diabolik). çocuk burda buyup otu boku her seyi ogreniyor, ve insanlarin suratlarindan ten hafiflinden bir maske yapma teknigi yaratiyor. king i oldurup yerini aliyor ve parasini çaliyor ve kaçiyo. dunyanin en korkunç katili ve hirsizi oluyor, maceralari harika. clervillede yasiyo ve onu devamli, ilk bolumden itibaren, kovalayan ispektor ginko var. ona yardim eden gustavo garian diye bi genç var. diabolik, elizabeth diye bi kizla takilio baslangiçta ama sonradan eva kanta asik oluyo ve hayatinin kadini ve partneri oluyo. ginkonun da bi hatunu var, adi altea.

her keze tavsiye edebilicem bir çizgi roman. angela ve luciana giussani 1961 yilinda çizdi ve yazdi ama su an olduler ama diabolik gayet iyi devam ediyor. bu ara italyan bir çizgiroman, italyada en çok satan (dylan dog diye bir çizgiromanla kapisiyo...) ve her yastaki her italyanin mutlaka ezbere bildigi çizgiromandir.

(bkz: giussani)
  • (bkz: diabolique)
  • (bkz: diabetik)
  • (bkz: diabolic force) diye, running wild'ın bi şarkısı vardı. süperdi.
  • fox da izlediğim çizgi filmi tamamen çocuklara yonelik bir abartıya sahip olan, kesinlikle çizgi romanından alınan zevki veremeyen çizgi karakter.
  • günaydın gazetesi'nin "kara şeytan" adıyla verdiği çizgi roman.
  • akıllı , uçan kaçan bi hırsızın maceraları olarak bildiğim , fakat okumaya başladıktan sonra bu özelliklerin yanında bir de ek olarak leblebi gibi adam öldürdüğünü gördüğüm kara şeytan...kalite çizgi roman
  • halen fox kids de yayınlanan çizgi.
  • kablo tv'de oynayan bir çizgi film. kahramanimiz diabolik, dünyanin en iyi hirsizi imis.
    kendisine hainlik yapan agabeyine (ki gerçek abisi degilmis) karsi dünyayi koruyor.
    lakin ufacik cocuklar bunu seyredince neler düsünüyor?
    hirsizlik iyi mi sindi. amac iyiyse iyi mi oluyor sonucta diye düsünmeme yol acan olay.
    evet hava sicak ve pazar pazar bu cizgi film seyretmek yaramadi.