şükela:  tümü | bugün
  • gd studios tarafından geliştirilmekte olan arena fps tarzı oyun. fikir babası diyebileceğimiz 2gd (too good) eski bir quake oyuncusu. son olarak quake champions'ta ortaya çıkan sıkıntılardan illallah deyince benzer bir oyun geliştirmeye karar vermiş. daha basit dokularla yüksek fps ve oyun akıcılığı hedeflemişler. karakterler yumurta şeklinde robotlar. farklı oyun modlarıyla eğlenceli hale getirmek de planları arasında.

quake champions oynayan biri olarak ilk izlenimlerim;

+ oyun hızlı ve akıcı olacak gibi görünüyor.
    + harita editörü dahil hemen her şey topluluğa açık olacak.

- arcade görünümlü, benim sevdiğim bir tarz değil.
    - fazla aydınlık, atmosfer ve ambiyanstan uzak.

bekleyip görmek lazım. ayrıntılı tanıtım ve oynanış videolarına 2gd twitch kanalından ulaşılabilir.
  • ha çıktı ha çıkacak, quake e çok benzetilmiş bir oyun. aynı zamanda bhop speed cap var mı yok mu henüz anlayamadığım oyun, çok fazla izlemedim ondan olsa gerek :). şayet yoksa bayabilir. ama çok güzel de olabilir.

https://www.twitch.tv/videos/441863910
    https://www.reddit.com/r/diabotical/
  • nisanin sonuna kadar büyük ihtimalle cikacak olan ve speed cap i olmayacak olan oyun :).

bikac bilgi daha: epic games ten yüklenebilecek büyük ihtimalle sadece. f2p olacagi icin kozmetiklerden para kazanilacak büyük ihtimalle. birtakim insider information var fakat henüz aciklamak ho$ olmayabilir.
  • az önce kapalı betada oynama imkanı bulduğum, oldukça akıcı bir afps. özellikle bu hafta eklenen brawl ile nihayet ffa arayışıma bir ilaç oldu.
  • kapalı beta da deneme imkanı bulup eğlenerek oynamaya devam ettiğim bir oyun oldu.en başta quake champions aksine bug sorunu yaşamadım.netcode başarılı.qc'de 55 pingle roket kullanmak işkenceyken (register problemi de olduğundan) diabotical böyle sıkıntılar olmadı.ses düzeni de iyi düşman nerde anlayabiliyorsun.oyun akıcı kırılmalar vs yaşanmıyor.oyuncu sıkıntısı yok rank sistemi güzel.ancak kişiye göre değişir ama ben konsepti yani eggbotlarla oynuyor olmayı sevmiyorum.quake'teki gothic hava yok grafikler basit ama benim gibi eski quakerlar ve onların yaşlı yorgun gözleri için düşmanı seçmek daha kolay oluyor.*
    silahlar quake'teki gibi 1 melee (knockback yüksek),shotgun,roket,rail,lightning gun,plasma şeklinde. circle ve strafe yapabiliyorsunuz ancak air control yok (q3 cpma'daki movement) onun yerine dodge yapabiliyorsunuz.dodge ut'deki gibi değil çok temel şekilde sağ sol ön arka şeklinde yapılabiliyor.hud'u istediğiniz gibi komutlarla değilde menü den sürükleyerek ayarlayabiliyorsunuz.yine menü den silahlar için ayrı ayrı crosshair fov vs ayarları yapılabiliyor.rank sistemini detaylı incelemedim maç sistemi buna göre yapılıyor şu an da.
    velhasıl güzel oyun olmuş şu an kapalı betada.oynamak isteyen şurdan girip sign up yapıyor key gönderiyorlar sonra epic games üzerinden key'i tanıtıp oyunu yükleyebilirsiniz.beraber oynamak isteyen olursa yeşillendirebilir.
    --- spoiler ---
    solid bass çağırırsa oynamayın o noob adı üstünde
    --- spoiler ---
  • eylül sonu - agustos ba$i yine oynanabilecek oyun. closed beta key i olan arkada$lar oynayabilecekler yine. yeni bir key e gerek yok :).