şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tenis ve kros için ideal spor ayakkabı markası.. sade tasarımlarıyla her zaman ilgi çekmiştir.
  • italyan firma..
  • teniste rengarenk turuncu kirmizi mavi sari ayakkabi akimini baslatan firmadir.
  • 6-7 sene öncesine kadar adı en iyi markalar arasında geçen ama daha sonra ne olduysa piyasadan yok olan, şimdi kendisinden puma nın tikiler için kırmızı ayakkabı üreterek yaptığı gibi bir patlama beklediğimiz spor malzemeleri üreticisi.
  • equipe ve b elite modelleri 80'li yılların klasik oldskool ayakkabıları arasında saygın bir yere sahiplerdir.
  • amerikan teenage'lerin kitaplarini kemerle bagladigi dönemlerde, türkiyede revacta olan ayakkabı cinsi idi,
    o zamanlar kisa pantolonlarla kosturur abilerimizin diadorasına hasetle bakıp leblebi tozuyle topaçlarımızla avunurduk , şimdi nike revacta, dia giyene antika diyorlar efendim.. o zamanın sene 80, mottosu "once tedbir sonra tevekkül" iken şimdi bu mendeburlar "just do it" ettiler.
  • gustavo kuertennin sponsoru
  • serie a'da italyan hakemler için yaptıkları uçuk formalarla kendisine hayran olmamı sağlamış firma.
  • ülkemizde bir dönemler hakan şükür'ün de sponsoru olan, zamanında marco van basten ve roberto baggio'nun hep giydiği; italya'da oldukça meşhur, bundan 6 - 7 sene evvel kırmızı, mavi renklerdeki kramponlarıyla pazardan epeyce pay almış firma, spor malezemeleri üreticisi...
  • bugun adidas'in krampon ve ko$u ayakkabisi dunyasindaki yerine, karizmasina 15-20 yil once sahiplik yapan kurum. o zamanlar 22 haftalik harcligima denk gelen meblagla alinmi$ ilk (ve tek) diadora'mi sadece maclarda giyer, hergun eve gidince tozunu alirdim. bir de molten basketbol topu aldirmi$tim anneme. 5 yil boyunca ba$ka da bir $ey istemedim sanirim ilkokulda, o mutluluk yetmi$ti. [siyah, uzerinde nba idolleri bulunan, bugun bile benzerini bulamadigim bir top idi.. havasi indigi zaman aglami$tim.. snif-snif.]