• çok net bir şekilde her top sürdüğünde rakip hangi tarafındaysa adımını o tarafa atarak faul aldırmaya çalışıyor.
  • fatih terimden aldigi talimati yerine getiriyordur. yoksa bu adamin her doneminde, bir tane bunun gibi forvetin olmasi tesaduf olamaz.
  • doğru bir tespittir. yalnız burak yılmaz ile arasındaki fark diagne 'nin penaltıyı rakibine bir şekilde yaptırmasıdır. bu adamın henüz temas almadan düşmesi yok. bir şekilde kendini dayıyor rakibe veya terste kalıyor rakipte mecbur müdahale ediyor.
  • kaleyi boş yakalasa bile, penaltı almak için savunma oyuncusunun gelmesini bekler diye düşünüyorum. rakip topa hamle yapmaya hazırlanırken, baldırını topla rakip arasına sokuyor, rakip de mecburen diagne'ye çarpıp dengesini bozuyor. selçuk dinlenmek istediği zaman orta sahada böyle yapıp faul alıyor mesela.
  • %100 kusursuzlukta bir futbolcu fiziği olmasına rağmen topla o kadar yavaştır ki, bence penaltılara sebep olan şey de bu yavaşlığı. stoperler de hamle zamanlamasını buna göre yapamadıkları için genelde adama giriyorlar. tabi top kontrolü ve saklama becerileri de buna mahir.

bu adamı savunan oyuncu, çakneyi karşısına alıp hiçbir şey yapmasa, zaten bu kazmanın iki metre top sürüp de bir vuruşu tamamlayabilecek göze gelir bir yeteneği yok.

ya bu adamı özetlerde penaltı alırken izlemeyin, maçı izleyin nasıl bir kahır tenekesi olduğunu görürsünüz. resmen eren derdiyok misali top süremiyor.
  • eskiden burak için aynı şeyi söylerdim ama bu sığır onu geçti.
    galatasaray.
  • defans oyuncuları dikkatli oldukları sürece başarılı olamayacaktır.

akşam 2 penaltıda tamamen defansın anlamsız hamlelerinden kaynaklanan penaltılardı.

fakat hepsini geçtim o nasıl bir penaltı atışıydı inanılır gibi değil...

penaltı ya yere sıfır şekilde atarsın ya da teknik kapasiten çok çok iyidir (neymar, messi, coutinho vs gibi) yerden 2 m yükseklikte köşeye atarsın.

olmaması gereken tek atış şeklini (yerden 50 cm kadar yükseklikten) yapıyorsun. yani gerçekten bunu anlamak zor.
  • burak yılmaz bunun yanında hacıyatmaz kalır. yanındaki defans oyuncusu osursa yere düşüp penaltı istiyor.
  • ama küçük ama büyük adamın düştüğü her pozisyonda kendisine müdahale var.
    ben de hoşlanmıyorum mücadele etmemesine. özellikle rakibi arkasına aldığında mutlaka rakibin hamlesini bekliyor. türkiyedeki stoperlerde mal olduğu için %90 ı temasta bulunuyor.

futbol böyle birşey arkadaşlar. işinize geldiğinde futbol kurallarını açıp gösterip, bakın ne diyor kural diye gösterirsiniz. kural ne diyor; ceza sahası dışında bu hareketlere faul veriliyorsa ceza sahası içinde de penaltıdır.

göz yaşları içinde algıya devam edebilirsiniz.
  • neyse ki atamıyor.
hesabın var mı? giriş yap