şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: diagonally)
 • ballıkayalar'daki kaya tırmanış rotalarından birinin adı...
 • barcelonada sehir planlamasi yapilmis ve tum sokaklarin birbirini dik kestigi yerlerin hepsini inadina caprazlama bolen, barcelonani bir kosesinden diger kosesine uzanan hayvani caddenin adi.
  (bkz: rambla)
 • fotograf baskisi yapan bir sirket. fotograf, dia...vs. fotoblok yada her turlu malzemeye basan bir sirket.
 • (bkz: zekai demir)
 • ingiltere çıkışlı mükemmel bir progresif rock grubu. "otuz yıldır neredeydiniz ulan ibneler?!" demek istiyorum kendilerine.

  http://www.myspace.com/diagonalband
 • levent çarşıya yakın başa sokakta ikamet eden baskı merkezi.
  bilgi üniversitesinde sinar işkencisinden sonra öğrenciler filmlerini buraya bastırır.
 • barcelona'da bir cadde.

  barcelona'yı ilk tecrübe edişimde, bir kartpostal geçmişti elime, hediyelikçilerin hepsinde bulunan sıradan bir kartpostal. şehrin sanırım park guell'in tepesindeki haçtan çekilmiş fotoğrafıydı. ya da öyle bi yerden çekilmiş, inceden kuş bakışına çakan bi fotoğraf. şehrin muhteşem planlaması gözler önüne seriliyordu adeta. fakat bana garip gelmişti. kısa bir muhakemeden sonra kendi kendime vardığım karara göre, olay fotoşop ürünü idi, camp nou'nun mimarisine atfen, şehir blok blok statlardan oluşuyor gibi gösteriliyordu, komikçilikle karışık bi güzellik vardı ortada. adeta abartarak güldüm. çok sevinmiştim öyle bişey yapmalarına.

  ardından, kısa süre sonra güell'in yüksek kısımlarından şehri görüp, kartpostalın gerçek olduğunu farkedince, gözlerim dolmuştu. gerçekti lan. şehir tıkır tıkır düzenle kurulmuştu ve benim beynime şakalı makalı bi jest gibi gelen camp nou esprisi, aslında yoktu. fakat şehrin öyle bir planlaması vardı ki, bende şu haliyle muhteşem bir iz bırakmıştı.

  ne o sefer ne de sonraki gidişimde almadım o kartpostalı. ve o fotoğrafı görüyorum nette ara ara. ziyaret ediyorum. ilk olarak diagonal çekiyor dikkatimi. diagonal çapraz bi şekilde tüm planlamayı yararak geçiyor çünkü. görür görmez diagonal burası işte diyor insan. istiyor, özlüyor. gözleri doluyor.

  bir sonraki sefer fırsat olur da gidersem, o kartpostalı alacağım. yapılacaklar listemi kaybetmeseydim, göz yaşlarımla yazardım o kartpostalı alacaksın diye.

  ulan hayat ne garip be.
 • grubun aynı adlı, kafa yapan, kafa açan, kafaya oynayan, kafa kafaya çarpıştıran, kafayı eller arasına aldırıp düşündüren, düşündürürken kafalayan, kafalarken düşündüren albümü. <caps lock>kafa!<\caps lock>

  01 semi permeable men-brain (10:54)
  02 child of the thunder-cloud (8:49)
  03 deathwatch (7:18)
  04 cannon misfire (5:32)
  05 pact (14:00)

  46:33