şükela:  tümü | bugün
 • 29 ocak'ta başlıyormuş. karanlıkta diyalog çok çok iyiydi, bu da öyle olacaktır diye düşünüyorum. yalnız o sessizlik olayını nasıl sağlayacaklarını inanılmaz merak ediyorum * başlasa da gitsek!
 • bu etkinlik için biletix yerine etkinlik alanında (kapıda) bilet alıp alamadığımızı öğrenmek istiyorum. bilen yazarlar yeşillendirirse sevinirim. gidip tecrübe ettiğimde spoiler vermemeye çalışarak değerlendirme yapacağım. okumak, tartışmak için tekrar bu giride buluşalım.
 • işitme dili eğitimimi pekiştirmek üzere dem derneği'nin tavsiyesiyle gittiğim empatik sergi...

  her ne kadar kulaklık taksanız da duyuyorsunuz, kalp acıtan kısmı karşı tarafı tek seferde anlamamak oluyor. şükretmek -duyanlar için- ve hoş görmek -onların bizim verdiğimiz anlamsız tepkilere karşı olanını diyorum- hiç bu kadar anlamlı olmamıştı!
 • dialogue in the dark kadar etkileyici olmasada, eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. burada yalnızca yarım saat kadar kaldığınız için zaten çok birşey anlamadan çıkıyorsunuz. bana daha çok sessiz sinema oynuyormuş gibi hissettirdi çünkü konuşmayın dedikleri için konuşmuyorsunuz. yani empati kurmak kendi inisiyatifinize kalıyor ve her ne kadar kulaklık da taksanız ayak sesleri, katılımcı sesleri duyuluyor. dark'da ise istesenizde göremediğiniz için daha etkileyici olduğunu düşünüyorum. ama etkinlik sonunda yine sahip olduklarınıza şükrettiriyor.
 • fazla rağbet görmeyen etkinlik. oysaki çok güzeldi. tamam, karanlıkta diyalogtaki tedirginlik, korku ve ne yapacağını bilememezlik yerini burada eğlence ve oyun moduna bırakıyor.
  hiç alakasız biriyseniz ilk etapta işaretleri anlamayınca bi bocalıyorsunuz. ama sonraki bölümlerde alışıyor ve çok eğleniyor insan.

  sonunda işaret dilini bilen bi tercüman yardımı ile rehberle sohbet ediliyor.
  her şeyi rahatlıkla duyabildiğim ve müzik dinleyebildiğim için çok şanslı olduğumu farkettim.
  mutlaka gidilesi.