• doğaüstü varlık, piyanist-şantör jazzcı hatun
  • bilumum ikililere uyarlanabilir ama son gunlerde en cok "diana krall - wynton marsalis" icin dillendirilen bir hikaye var.. efendim, simdi bu iki hazret, gunun birinde bir kisim yamyamin eline duser. ikisi de kazanlarda pisirilmek icin bekletilir ve kendilerine son arzulari sorulur. krall hanim, bir piyano getirilmesini ve bir caz standardi soylemek istedigini beyan eder. fakat marsalis bey'in bunu duymasiyla harekete gecmesi bir olur, once beni pisirip yiyin, der.

afrika masalidir, gokten oyle elma filan da beklememek gerekir.
  • yaratanın çoook şanslı kullarından, hatta "boş vaktinde yaratmış" denilen kullarından olan kadın. sen hem müzikten anlayan bir müzisyen ol (müziği bilmeyen müzisyen çok bu dünyada), piyano çal, söz yaz, beste yap, bi de üstüne piç ötesi bir sahne enerjin olsun. ha bi de yetinme güzel ol. yok artık ama ya, bize de yazık ama ya. (ha "kıskanmışsın ben anladım" minvalli mesajlara önceden engel koyayım; ağır kıskanıyorum bu ablayı. ciddiyim. çatır kütür çatlayıp patlıyorum izlerken, "ben de konservatuvar okudum ulan, ben niye bundan olmadım" diye haykırıyorum yalan dünyaya.)

bu kadın "love me like a man"i söylesin, benim kadın halimle aşık olasım geliyor yemin ederim.
    ne acayip bir varoluştur o sahne üzerinde be kardeşim.
  • bir yorumu yayınlanmıştı geçen aylarda krall'ın:" bugüne kadar en çok caz albümü satan benim, varsa benden iyisi çıksın karşıma..." gibiydi.
    ayrıca müzik market vitrinlerini, bir cazcının resimlerinin süslemesi olağan olmasa da, diana krall bunu mini mini etekler giyerek ve bacaklarını göstererek başarmıştır. hatta caz müzik albümlerini çok satmayan müzik marketler bile, diana'yı, vitrinlere koymuştur. evet bacakları da güzeldir. ancak caz müziğine çok katkısı yoktur kanımca.(herkesin begenisine o kadar saygılıyım ki aklınız durur)
  • boru sesli hatunlar kategorisinde mustesna bir yere sahip, ten renginin beyaz olusuna zor inanilan caz vokalisti.
  • bir autumn leaves yorumu vardır ki söylerken resmen ağlar, kendinden geçer, dinleyiciyi de iki büklüm eder, dünyadan koparır. giglerde çalarken vokalistinizi beğenmemenize sebebiyet verir, iç burkar, hüzünlendirir, gider bu böyle..
  • dianne reeves ve dee dee bridgewater gibi divalar dururken hem güzel hem de beyaz olduğu için medyanın pompalamasıyla gereğinden fazla popüler olmuş kişilik. ancak aranjmanlarını da yabana atmamak lazım, o başka.
  • "autumn leaves" parcasini bu kadife sesli jazz solisti hatundan daha iyi soyleyen duymadim,kesin dinlenmelidir....
  • siyah sesli sarışın kanadalı kadın. 4 yaşında piyano ile tanıştı. vancouver caz festivali'nden aldığı bursla abd'ye gidip berklee college'da okudu. ilk albümü only trust your heart fazla ilgi görmedi ama all for you ile hak ettiği yere geldi. üçüncü albümü love scenes (1998) ile birçok ödül aldı. dördüncü albümü when i look in your eyes'da (1999) ilk kez yaylı enstrumanlar kullandı. (bu albümdeki i've got you under my skin en dehşetli şarkı bence.) kanadalı astronot bob thirsk uzay mekiği colombia ile uzaya çıktığı vakit yanında bir diana krall albümü vardı.
  • 27 ekim tarihinde istanbul'da konser verecek olan sevdiğim jazz vokali.

ancak bilet fiyatları dudak uçuklatacak cinsten. "nasıl olsa az kişi gelir, biz de fiyatları kökleyelim" diye düşünülmüş, belli.

ben de o akşam fakirhanemde spotfy dan dinlerim artık.
hesabın var mı? giriş yap