şükela:  tümü | bugün
 • scientology'nin kaynak kitaplarından. tabii ki bu da bir ron hubbard eseri.
 • yanılmıyorsam ron hubbard'ın psikoloji yerine önerdiği, bilim olduğunu iddia ettiği na-bilim. scientology mensubu iken operating thetan olup daha çok paranızı kaptırmak istiyorsanız, hatta ve hatta gerekli durumlarda siz psikoz geçirirken, siz hastane olsanız bile ordan çekip çıkarıp ihtiyacınız olan tıbbi yardımı size vermek yerine bir odaya kapatıp sizi aç ve susuz bırakma hakkını scientology'ye vermek ve de muhtemelen ölmek istiyorsanız mutlaka okumanız gerekir.

  bu arada, bu kitap müsveddesinde psikolojinin gereksizliğinden, yalanlığından ve para tuzağı olduğundan (ahahahah, evet evet, bir din kurup insanların paralarını almak istediğini söylemiş olan ron hubbard idyo bunu) bahsedip duran ron hubbard'ın öldüğünde vücudunda anti-psikotik ilaçlardan bol miktarda olduğunu da belirtmek lazım.
 • brewer's dictionary of phrase and fable'ın yeni versiyonunda scientology maddesinden bakınız verilen ve "a system designed to relieve or remove psychosomatic disorders by cleansing the mind of harmful images." olarak tanımlanmış zamazingo.
  aslında böyle diyince bi ilginç geliyo insana ama domateslerin ne kadar acı çektiğini ölçmek* gibi garip işler yapan bi adamdan geldiği için ciddiye alınacak bi tarafı yok.

  yunanca dianetikos yani "düşünceyle ilgili" sözcüğünden geliyormuş.

  bugün de gereksiz bi şey öğrendik çok şükür.
hesabın var mı? giriş yap