şükela:  tümü | bugün
  • annemin çok sevdiği, ilk işçi alımları sırasında almanya'ya göç eden teyzesini, cesaret edemeyip evde kalan annesini, hayatının akışını tersyüz edebilecek bu talih kuşunu nasıl kaçırdığını hatırlayıp hüzünlendiği ferdi tayfur'un almanya treni şarkısı eşliğinde, anamın dizine yatarak baştan sona tüm fotoğraflarına dolu gözler ve sıcacık bir kalple baktığım twitter hesabıdır. türkiyeli olmanın heryerde aynı olmasına mı, uyum sağlayamayışımıza mı, central park gibi bir alman parkında mangal partisi vermenin ne kadar türk işi olduğunu düşünmemi mi, yoksa şu anda ülkenin doğusunda süren ırkçılığın tezahürlerinin bir benzerini yaşayıp, anadil haktır pankartlarıyla bir dolu türk'ün yürüdüğü eylemlere mi şaşıracağımı bilmediğim, son günlerin en güzel keşfidir. arada avrupa'ya yaydığımız gericiliğin esintilerini görmesek çok daha iyi olur ama fotoğraflar ve yorumlar öyle güzel, doğal ve bizden ki. uzanıp gurbet dertlerinden öpüyorum o insanların.
    not: berlin duvarı önüne tarla süren, yün döven annelerin ellerinden ayrı bir öpmece.
  • gurbetcileri şirin göstermek için taklalar atan twitter hesabı. bir girip göz attığınızda gurbetçilerin sözde kurduğu''her gün dönmeyi bekledik'' , ''eşyaları bile tamir ettirmedik gideriz diye'' türkiye özlemi rüyalarımıza giriyordu'' cümleleri paylaşıyor. her ne hikmetse bu sözleri yazanlar türkiye'ye hiç dönmemiş, emekli olduktan sonra bile. adama demezler mi ne ayaksın diye.

    bir de şu linkteki gibi twitler paylaşılıyor ki tam fecaat. böyle bir olay yaşanmadığına hayatım üzerine bahse girerim, 1 lira için takla atan akpli gurbetciler borcundan fazla para ödeyecek, mümkün değil. ama nasıl olsa kanıta ihtiyaç yok, gurbet özlemi ve dürüstlük sosuyla birlikte resmi paylaş binlerce etkileşim gelmesi garanti sonuçta

    haa beni ilgilendirmez isteyen istediğini paylaşır ama twiti alıntılayıp '' yaa işte gurbetçiler böyle'' twitlerini her yerde görünce rahatsızlığımı belirtmek istedim.
  • insanın tüylerini diken diken eden; çaresizlik, umut, sevgi, merhamet dolu hikayeler paylaşır. ne eziyetler çekmiş insanımız.