şükela:  tümü | bugün
  • nereye kadar sorusunun olasi anlamsiz cevabi.
  • birisi dipten kum çıkarmak istiyorum peki ne kadar derine dalmalıyım diye sorduğunda dumurdan düşüp bayılmadan önce söylenecek sözcük öbeği
  • duman ın aman aman şarkısındaki, söylemesi en zevkli kısımlarından birisi.
    çileye batıp çıkarken şeklinde devam edilir akabinde.
  • duman'ın 18 mart'ta çıkması beklenen yeni albümünün bir diğer şarkısı. söz ve müzik yine kaan tangöze.
  • duman'ın 18 mart da 4 yıl aradan sonra çıkacak yepyeni albümlerinden henüz dumanı üstünde taze ve bomba şarkısı. son dönemlerde dinlediğim en iyi şarkılardan biri olduğunu net olarak söyleyebilirim. böyle suratınızda patlayanlardan, üstünüzden geçenlerden, dibine kadar olanlardan... sözü ve müziği kaan tangöze'ye ait ki kendisini bu sözler için de ayrıca kutluyorum. ha bi de o başındaki nefes sesine hastayım. umarım ilk klip şarkısı da bu olur.

evet o beni de anladı...

yazdım çizdim hayal ettim
    sazla sözden ibarettim
    arkamı döndüm emanet ettim
    anlayamadın ya

aklım fikrim kaynayınca
    söz müzikle ağlayınca
    kalbimi açtım ibadet ettim
    anlayamadın ya

ama o anladı
    o beni anladı
    dibine kadar
    dibine kadar

güldüm geçtim genceciktim
    aşk içinde meşke daldım
    kendimi buldum onu kaybettim
    anlayamadın ya

iyisin hoşsun bir yokuşsun
    harbiden baya bi boşsun
    şarkıya türküye lanet olsun
    anlayamadın ya

ama o anladı
    o beni anladı
    dibine kadar
    dibine kadar
  • online dinlemek için: http://www.dumanlive.com/
  • kaan tangöze daha da mi güzel soylemeye baslamis, yoksa ben mi ozlemisim.
  • ilk saniyesinden itibaren vurmaya başlayan bir şarkı. öldüm yeter..
  • nasıl anlatmalı bilmiyorum.gerçekten duman'a ait bir şarkı olmuş.dinleyicinin duman denince aklına gelecek ilk şarkılardan biri olacak kısa sürede.şarkıda hep o alışık olduğumuz melankoli havasını hissetmek mümkün ilk girişten itibaren.dumanın tarzına,kaan'ın sözlerine yanısyan harbiliği çok iyi anlatıyor şarkı.şarkıdaki iniş çıkışlar ise gerçekten cuk diye oturmuş.daha samimi bir şekilde ifade etmek gerekirse yıllardır eski şarkılarla avunan bünyem daha albüm gelmeden bu şarkıyla mest olmuş durumda.albüm yapmasalar bile sadece bu şarkı yetecekmiş gibi geliyor.
    bu şarkı üzerinden kısa bir duman analizi yapmak gerekirse,belirli bir kesim tarafından hep ergen kuşağa hitap ettiği düşünülen grup,bence artık kendilerini hafife alanlara sağlam bir ayar vermeye hazırlanıyorlar bu albümle.ne yalan söyleyeyim,ilk günden beri sıkı bir dinleyicileri olarak,benimde uyuz olduğum bir nokta konserlerdeki yaş ortalamasının 18'i zor geçmesi.herşeye rağmen seviyoruz işte var mı diyeceğin.