şükela:  tümü | bugün
  • çocuğu kafese düşen annenin açıklanamaz sorumsuzluğu yüzünden hayvanat bahçesi yetkililerince vahşice katledilen harambe için adalet isteyenlerin başlattığı hareket.

ilk olarak @sexualjumanji tarafından atılan bir tweet'in yarattığı slogan tüm harambe dostlarını bir çemberde toplamış. harekete destek veren ünlüler arasında orlando bloom ve justin bieber gibi isimler var*.

daha fazlası için.
  • içip içip sokakta attığımız slogan. millet içince içkiiii nediiir bilmeeezdim diye damardan girer bizim yaptığımıza bak. ne garip adamlarız amk.
  • anlamakta bayağı zorlandığım hashtag idi bu. yani harambe için tribute tarzı bir şey olduğunu biliyordum da dicks out mevzuunu anlamamıştım.

bu sözü ilk paylaşan kişi facebook'ta elinde kurusıkı bir silahla poz vermiş ve " ...dicks out for harambe." diye bitirmişti.

harambe'nin korumaya çalıştığı çoxuğun ailesinin soyadı dickinson idi. bununla beraber ingilizce'de, daha doğrusu american slang'de "taking out" kalıbı, ateşli silahla birini öldürmek anlamına gelir. bunu paylaşan adamın elinde silahla söylediği "dicks out for harambe" sözü büyük ihtimalle "harambe için dickinson'ları öldüreceğim" anlamına geliyor.

evet işsizim.