şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beden olumlamacı resimler ve heykeller üreten, yakında kemeraltı'nda da "atölye" adlı bir mekan açacağını duyuran izmirli sanatçı.

  kendisiyle güzel bir röportaj okudum az önce: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=23590

  "merkezi güzellik algısına göre çirkin bulunan kadınların estetize edilmesi gibi de bir durum var. ama sen böyle yapmıyorsun. buyurun bu zaten çirkin kadın demiyorsun. verili algılarla çoğu insanın güzel bulduğu bir kadına müdahale ediyorsun.

  evet, müdahale ediyorum. yarım bırakıyormuşum gibi. yarım bırakmak da değil tam olarak aslında. bazen bazı insanlar gelip “bu kadının neresi çirkin ki?” diye soruyorlar. benim çirkin kadın çiziyorum gibi bir söylemim yok, ben zaten direkt bu kavramı tartışmaya açıyorum. ben o kadınları yarım bırakıyorum. yarısı kurşun kalem yarısı yağlı boya olduğu için bir tamamlanmamışlık etkisi hissediliyor. boyamda da kusursuz bir boya yapacağım, pürüzsüz olacak gibi bir kaygım yok. tuş tuş yapıyorum, daha salaş, mükemmel olmayan."
 • 17 ocak - 4 mart tarihleri arasında istanbul'da kişisel sergisini düzenleyecek olan, sadelikle, yeteneğin müthiş harmanı üretimlerde bulunan sanatçı.

  sergi detayları:
  http://buyukdere35.com/…folio/dicle-ciftci-rutubet/

  https://www.instagram.com/dcleciftci
  https://www.behance.net/dicleciftci