şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleştiği taktirde bu kalkanları hükümetin nasıl indireceğini merak ettiğim operasyon.
  • twitterdaki ak komandolar tarafindan gazlanan tage konu olmus.

iyi hos da sormazlar mi adama, "madem firatin batisina diclenin bilmem neresine gecmesini istemediginiz terorist yapilanma var, e o zaman neden urfa mardin boyunca sinirimizi paylasan ayni teroristlere bir operasyon duzenlenmiyor?"

evet evet kobaniden, kamislidan bahsediyorum. buralara niye mudahale etmiyorsunuz? teroristse pyde buralarda sinirimizi pyd ye emanet etmis olmuyor muyuz?
  • türkiye'nin d planıymış. o kalkan olmazsa bu kalkan tarzında yaratıcılık ürünü. kalkanlar kalkışmalar derken kalkınma partisinin bize kalkan bir şeyi olduğunu görüyoruz..

savaşlar gerizekalı kapitalist sistemin düzenli yarattığı balonların patlamasını erteler. bazıları kek gibi atlar, oyun bozduğunu zanneder..
  • şırnak'a bile gönüllü olarak askere gidemeyeceklerin bik bik öttüğü operasyon. madem vatan seversin git şemdinli'ye, pülümür'e komando kardeşlerine yardım et. onların tuzu kuru istanbul'un göbeğinden sallamak kolay. olan torpili olmayan garibanlara olur.
  • bölge politikamız çok sert bir manevra yapmazsa en geç bir hafta içerisinde başlayacak operasyon. tahminim telafer cerablus gibi üs bölgemiz, operasyonun merkezi olarak düşünülmüş; operasyonun kızıl elması ise musul olarak görülüyordur. (musul-el bab benzetilebilir)

el-bab'a şu an saa ve ypg yakın. musul'a ise ırak ordusu ve peşmerge güçleri. bu da iki operasyonda da sonuca ulaşılmadan, küçük kazanç yüksek maliyetle bölgeden ayrılınması anlamına geliyor. derseniz ne yapsın bu devlet, devletin eli kolu bağlı bir şey yapamaz derim. elini kolunu bağlatanlar utansın.

ayrıca bölgede dikkat edilmesi gereken bir unsur da iran. mezhepçilik yapmayıp doğru kartlara oynarsa türkiye, hem musul hem de kerkük konusunda kartları yeniden dağıtabilir. bugün sadr hareketi ve ırak türkmen cephesi'nin görüşmesi türkiye'nin kullanabileceği bir görüşme. fakat bana sorarsanız bu görüşme iran'ın bilgisi dahilinde fakat türkiye'den habersiz yapıldı. yani iran bir taraf iken türkiye bertaraf oldu.

umarım türkiye aklını başına alıp bu operasyonun altından hakkıyla çıkar. umarım gavim gardaşa gerçekten yardım eli uzanır da onların boynu bükük, bizim de başımız eğik durmaktan vazgeçer. ırak, çok mu ırak?
  • kızılırmak, yeşilırmak şeklinde devam edecek operasyon serisinin 2. adımı.
  • eli kulagindadir.
  • an itibarıyla başlamıştır, tsk sınırı geçti zaho' ya doğru ilerliyor.

edit: ulaştıkları bilgisi var, hedef kandil.