şükela:  tümü | bugün
 • dicle hocanın ögrencileriyle kurdugu iletisim butun diger genc hocaların ibret alması gereken bir durumdur.cok duyarlı,zeki ve hosgorusu bol bir insandır.ayrıca bircok meslektasının aksine butun ogrencilerine birey gozuyle bakar ve onlara saygı duyar.eski ve yeni ogrencilerinin evini hic bos bırakmaması da butun bunların kanıtıdır aslında.cok severim.
 • dicle hoca ile ilgili ilginç bir bilgi; babası veya dedesi, şeyh said isyanı sonrasında diyarbakır'da idam edilmiştir. tartışmalı bir karardır. haksızlık edilmiş gibidir. dicle hoca'nın soyadı da işte bu yüzden 'öldürülenoğlu'dur zaten.
 • her yil istanbul film festivali için önerilerine basvurulan,slayer,metallica,queen gibi gruplari dinleyen,romeo ve jülyeti jungun psikanalitik kuramiyla çözümleyen kadiköy anadolunun tartismasiz en saygin ögretmeni
 • ogrencilerinin cok buyuk kismi tarafindan cok sevilir. lise yillarim boyunca tanistigim en iyi hocadir.
 • hayatımda gördüğüm en baba hocadır dicle hocam. kendisi okulda 1 seneliğine açılan frp klübüne rehber öğretmen olmayı bile kabul etmiştir. (fakat iirenç müdürümüzün medyanın "satanist " gazları sırasındaki ortalığa saçtığı bok yüzünden frp klübünü kapaması da ayrı bi hikayedir neyse)
  bize öğretilen her eseri bilmem kaç tane eleştirmenin yorumlarıyla beraber bize aktaran fakat gene de bizim yorumlarımızı da asla hor görmeyen, pink floyd'un obscured by the clouds albümünün kendisinde bir plağı olduğunu ve istersek alabileceğimizi söyleyen, sinema konusunda da müthiş bir kültür düzeyine sahip, kısaca aradaki kuşak farkına rağmen öğrencileriyle müthiş bir iletişimi bulunan, gördüğüm en baba hocadır. hakkını asla ödeyemeyiz.
 • 2003 yılında sayın osman nuri ekiz ve sayın ibrahim berber tarafından okulda yeterli sayıda kadrolu öğretmen bulunduğu gerekçesiyle işine son verilen ancak okul öğrencileri tarafından okula geri donmesi yonunde ikna edilen yegane hocamız.
 • 2003 yılı yıllıklarında öğretmenleri tanıtan sayfada ingilizce öğretmenleri sıralamasında son sıraya yerleştirilen(!), ve altına da parantez kullanılarak "ücretli"(!) yazılan; yıllık komitesinin büyük ayıp ettiği hocamız.
 • kendisine yapılmış saygısızlıkları kınıyoruz. kadıkoy anadolunun en özündeki insandır kendisi, okuldaki hocaların hocasıdır.

  diğer bir saygıdeğer hocamız (bkz: nazif kaçar)
 • hanimefendi. ogretmen. arkadas.
  kisacasi harbi bir hoca. beni olumlu yonde etkileyen bir iki insandan biridir. ogrencileri hakkinda dinledikleri muzik turune kadar varan bilgisi vardi.