şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: adet sancisi)
  • cataflam in ucuz versiyonudur. prospektuslerinde bile ayni seyler yazar. yanilmiyorsam bu yerli mali olani.
  • (bkz: can simidi)
  • bugün itibariyle diş ağrısına iyi geldiğini keşfettiğim ilaç. ödemleri de tedavi etme özelliği bulunuyormuş.
  • askerde sık sık verilen bir ilaçtır. siz hemen algıda seçicilik yapıp adını dicto diye okursunuz lakin sancınız kuvvetliyse lo olursunuz. doktor reçetesiyle her gün aldığım jelibonumdur uzun lafın kısası.
  • diş ağrısını 15 dk gibi kısa bir sürede bitiren en az 4-5 saat insanı rahatlatan ilaç
  • bilinçsizce, doktora danışılmadan tüketildiğinde bacaklarda kılcal damar kanamasına yol açabilen ilaçmış, bunu iki ay kadar önce öğrendim. bel tutulmasını gidermek için kullandığım ilaç bir süre sonra bacaklarımda benek benek kırmızılıklara yol açtı, uzun süre alerjidir geçer diye bekledim ancak doktora gidince bu lekelere dicloflam'ın yol açtığını öğrendim.

lekeler ilacı bıraktıktan sonra bir buçuk ay daha kaldı. erkek bacağı neyse de kızlar için dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum. çok kötü bir görüntü.

(bkz: doktorunuza danışmadan kullanmayınız)
  • oldukça güçlü ağrı kesici olmasına rağmen yan etkileriyle hayattan soğutma riski vardır. aynı anda bu kadar çok yan etkiyi barındırıp hepsini hissettirebilen nadir ilaçlardandır kendisi. içildiği andaki rahatsızlıklar içtikten 2 saat sonra 10 katına çıkabiliyor. özellikle genç olmayan bünyelerde içildiğinde tüm yan etkilerini aynı anda hissettirip öldürücü bir etki yapabiliyor. dikkatli olunuz.

yan etkileri için (bkz: http://www.1ilac.com/…lar/santa_farma/dicloflam.htm)
  • migren ağrımın hafif hafif başlamasından yaklaşık 45 dakika sonra bi tane dicloflam içtim(o sıralar ağrı yüzde 50 performansla seyrediyordu). 15 dakika kadar sonra bir fincan kahve içtim. kahveden yarım saat kadar sonra da duşa girdim. duştan çıktığımda ağrı yok denecek kıvama gelmişti. teşekkürler dicloflam.*
  • migren ataklarımın tek çözümü olan kırmızı draje. bence bu konuda açık ara önde

ayrıca: (bkz: adet sancisi)