şükela:  tümü | bugün
  • arapça "sevgilim" anlamına gelir. farsça dide kelimesi ise göz anlamına geldiğinden ismin anlamı çoğu zaman gözüm sanılır.
    yani bir kişiye "didem sevgilim!" diye seslenirseniz anlatım bozukluğu olur, dört yanlı$ bir doğruyu götürür.
  • güzel alımlı kız ismi sevdicek ismi oldugunda didoş halini alır , uykucu olurlar gezmeyi tozmayı severler bunlar.

ayrılık sonrası gelen edit : bir de eski sevgili olanları vardır ki, görüdkçe hüzünlenir eski günleri özlersiniz eski güzellikleri yaşayamayacagınızı bilmenize rağmen özlersiniz hem de keske bir seyleri tüketmeseydik der, söyle ne oldu bize mode on olur, absolute a devam naraları atarsınız.
  • ğ'siz yazılır, ğ'li okunur.
  • gözlemlerime göre bu ismi taşıyan kızlar orta boylu, balık etli, sürekli " n kilo fazlam var" diyenlerden. iyidirler, hoşturlar yine de. bir de kulağa çok güzel geliyor bu isim, söylemesi zevk veren kelimelerden yani. bu ismi taşıyanlar şanslılar bence.
  • dido şeklinde kısaltılmış versiyonu da vardır.
    eğer yakın çevrenizde bu isimden sadece bir tane mevcut ise kendisi bu ismin tek ifadesi olur. mesela bana; "sarı saç - mavi göz" cool konseptini inkâr etmek için sağlı-sollu kroşelerle böğrünüze çalışan uzun bir kızı ifade ediyor. fakat yediğiniz dayağın kıymetini size darılıp artık vurmayacağını düşündüğünüzde anlıyorsunuz.
    dayak atan bir güzel olunca yemesi de zevkli oluyor herhalde.
    "hadi hadi acı yok!!"
  • farsça "gördüm" demektir.
  • burcu esmersoy adlı hanımefendinin yıllar önce rol aldığı bir klibe sahip şarkıdır bu. günel adlı azeri şarkıcı kızı ibo tatlıses piyasaya çıkarmıştı. klibini de o çekmiş. klip hakkında çok şey söylenebilir belki.
    günel adlı kız, bir zengin çocuğu olan didem adlı hatunu ağabeyine yapmaya çalışıyor, kız yüz vermiyor filan şarkı klip boyunca. kız sürekli camın dibinde bu şarkıyı söylüyor. günelin dalyarak abisi ise duvar ve ağaç arkasından dikiz yapıyor. didem de bir içim su, havasına diyecek yok, günel'i itin götüne sokuyor allah'ın günü. günel artık üzerine bulaşık suyu dökülmesine dayanamayarak eşşeğin oğlu ağabeyini alıp gitmeye karar veriyor. tam gideceklerken didem acıyor bunlara. evden çıkıp yetişiyor onlara. durun gitmeyin der gibi bakıyor.
    tamam klip komple berbat. fakat arkadaşım, en sonunda didem'le o dingil neden "hadi çak" yaptılar anlamış değilim. klip öyle bitiyor resmen.
    http://www.youtube.com/watch?v=m9vbh3e2mys
  • genelde sarışın olan kızlara verilen isim...
    yada bu isim verilince sarışın oluyor da olabilirler bilemiyorum
  • gozum.
    bu isimdeki bi insana gozum diye hitap etmenin de apayri bir tadi vardir.
  • bir direct parçasıdır ayrıca.

didem

ben kendimi sana atfetmeye hazırdım
    sen beni aşkın celladı yaptın

günler geçecek hep sensiz
    başka erkekler geçecek hep bensiz
    didem

aşk
    yalanmış dolanmış
    sen beni aşkın celladı yaptın

günler geçecek hep sensiz
    başka erkekler geçecek hep bensiz