şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp, istanbul ikinci bölge, on dördüncü sıradan aday olan kişi. yüksek lisans öğrencisi. 13 haziran 1977 ankara doğumlu. kendisi bu özelliği ile chp'nin en geç milletvekili adayı oluyor. beş gün sonra otuz yaşında olacak, buradan kendisine nice mutlu seneler diliyorum.
 • bu sizi ilgilendiriyor programında hali, tavırları, konuşması ve okan bayülgen'in küçümser bakışlarına rağmen soğukkanlılığı ile beni etkilemiş hanım milletvekili adayı. 14 üncü sıradan aday olması her ne kadar meclise giremeyeceğini göstersede bundan sonra yapılacak seçimlerde daha ön sıralarda yer bulacağı muhtemeldir.
 • bu sizi ilgilendiriyor programında son yıllarda yapıcılıktan yoksun eleştiriye odaklanmış chp çizgisine ne kadar yakın olduğunu hem sözle hem de tavırlarıyla göstermiş insan. yanındaki bağımsız milletvekili adayı sayılarla ve örneklerle sorunlara somut çözüm önerileri getirirken, o "ama türkiye'nin başka önemli sorunları da var." demekle yetindi, kendi projelerinden, kendi fikirlerinden bahsetmedi. ondan 30 yaş büyük politikacıların ezberden okuduğu konulara, onların söylemiyle değinmekle yetindi. sorulara verdiği yuvarlak, tanıdık cevaplarla etkileyicilikten uzaktı. belli ki yaşının ve cinsiyetinin bir avantaj olması gerekirken ne yazık ki hala bir engel teşkil ettiği seçim kampanyası kargaşasında o da bazı şeyleri kaybetmiş, en azından kısa bir süreliğine.

  şimdi ben bu kadını neden eleştiriyorum? çünkü genç, başarılı ve kadın olarak politikaya atılmak alkış toplamak için yeterli değil. şu anda o da son zamanlardaki kamuoyu baskısından dolayı milletvekili aday listelerine eklenen güzel yüzlerden bir tanesi sadece. zaten chp'nin gerçekten niyeti olsaydı didem hanım'ı bu seçimlerde meclise sokmaya, 14. sırada aday gösterilmezdi.

  didem engin'in hem birkaç fırın ekmek yemesi, hem de silkelenip, o hantal politik söylemden kurtulması, ağzından düşürmediği iyi eğitimini ve dinamizmini kullanarak çözüm üretmesi lazım. umarım bir sonraki seçime yetişir, 2011'de meclise girer ve yeni bir soluk getirebilir türk politikasına. olması gerektiği gibi.
 • "iyi okullarda okudum, iyi egitim aldim, iyi bir isim var"dan baska bir sey söylemeyen, lycée charles-de-gaulle, gsü ve bruges'deki collège d'europe ögrencisi olmus hanimefendinin avrupa kültürünün saglam olduguna inaniyorum. ama korkarim "baykal kültürü" oldukça eksik. istanbul 2. bölge'ye baskin oran'a karsi kondu gibi geliyor bana.
  "fransizca benim ikinci anadilim, fransizca konustugum zaman yabanci oldugum anlasilmiyor" diyen hanimefendiye, anlayacagi dilde "tant pis pour vous!"* demek içimden gelmiyor, "allah kurtasin!" demek daha uygun olacak sanki.
 • renova ekonomi ve yatirim danismanligi'nin kurucusu ve genel mudurudur.

  http://www.renova.com.tr/…/image/didem_engin_tr.htm
 • (bkz: #61937336)
 • izinsiz olarak sms atmaktan bikmayan siyasetci. yeter arkadas yeter ya
 • parlamentonun en güzel tebessüm eden kadın milletvekili kendisidir. gülüşü eksik olmasın kadınlar gülsün, türkiye gülsün.
 • #başkanveadamlarınahayır etiketiyle referandumda hayır seçeneğini sebepleriyle anlatan milletvekili.
  https://twitter.com/…ngin/status/842779752188579840
 • referanduma 15 gün kala "kontrolsüz güç güç değildir" uyarısında bulunmuştur.
  https://www.facebook.com/…/videos/1656761877673234/