• esansiyel tremor tedavisinde de kullanilabilen dinginlik hapi.
  • yüzsüzlük hapı.
  • asıl amacı dışında kullanılmaması gereken, ilk başta zamanı hızlandırdığı düşünülen fakat tek yaptığı sizi yavaşlatmak olan ilaç. bahsedildiği gibi sınav öncesinde kullanılacaksa tek faydalı kullanımı diğer öğrencilere içirip çan eğrisini düşürmek şeklinde olacaktır.
  • yüksek dozlarda hepatotoksisite yapar.
  • şahsıma migren tedavisi için verilmiştir. ilaca günde 10+10=20 şeklinde başlayıp 3 günde bir 10 ya da 20 mg artırarak 120 mg'a çıkılması tavsiye edilmişti. ilk etapta bir şey hissedilmiyor ama 40 mg sınırına gelince kalp atışında fark edilir yavaşlama ve göğüste kuvvetli ağrı ile nefes almada zorluk çıkarmıştır. ancak migren ataklarının en az % 90'ı yok olmuştur. bu açıdan oldukça başarılıdır. doktor ise migren geçtiği sürece doz artırmana gerek yok böyle devam et, tamamen geçerse ilacı bırak demiştir.

kalp üzerindeki yan etkisi ve migrende çok ileri başarı sebebiyle ilacı yavaş yavaş bırakma girişimlerinde bulunuldu. ancak doktorun dediği gibi 3 günde bir azaltarak değil, yaklaşık olarak 10 günde bir 10 mg azaltarak bırakılmıştır. doz azaltma sıklığı ne kadar uzun olursa yan etkisi o kadar az olur mantığıyla hareket edilmiştir. en son 10 mg'lık dozdan bırakıldığı anda ise geceleri veya sabahları hızlı kalp atışıyla uyanma, gün içinde çarpıntılar görülmüştür. bu aşamada gün aşırı 10 mg alınarak bırakma işlemi tamamlanmıştır ta ki çarpıntılar dayanılır hale gelene kadar.

sonuç olarak migreni kullanıldığı süre boyunca engellemiştir ama bırakınca migren geri gelmiştir. 2 yıl boyunca sürekli kullanılması tavsiye edilen ilacın hikayesi 3-4 ayda son bulmuştur. işbu entryde yazılanlar kişiye özeldir, herkeste farklı etki yapabilir. karar almadan önce doktorunuza danışınız.
  • düzenli olarak alınmasına gerek olmayan adrenalin bloklayan ilaç. sunumlarda sınavlarda fazla heyecanlanan şahıslar için büyük kurtarıcıdır kendisi, yarım tablet alınması bile rahatlatır, zihni açar.
    not: tam tablet almayın, yutkunmak inanılmaz zorlaşıyor.
  • tam olarak "hem bir türlü uyuyamayım hem de burdan kalkıp oraya, ordan kalkıp buraya yatayım" ilacı.
  • uzun süreli kullanımında lanet olası şerefsiz migren ataklarını seyrekleştirebilir.
    ayrıca 2 ayda 8 kilo bile alabilirsiniz. hayır ben aldım ordan biliyorum.
  • doktor tarafından gerekli görülüp reçete edilmediği sürece, bir yerlerden duyup, okuyup..ay panik oluyorum sınav öncesi alayım, vs demenin gerçekten saçma olduğu ilaç. zira bu ilac; şikayetçi olunan sempatik aktiviteyi, yani çarpıntı, terleme, vs baskılamanın yanında başka başka işler de yapmaktadır. astımın varsa, veya bilmediğin bir kalp iletim sorunun varsa kullanmak zaten sakıncalıdır. ama bunları geçtim..başka bir sağlık sorunu olmayan; sadece sınav, vs heyecanını alsın isteyen bir öğrenciysen de anlamsız. sınavda, vs başarılı olmak için aldığın bu ilacın en önemli etkilerinden biri..hatta kendi grubundaki ilaçlar içinde en fazla beyne geçeni ve de sedasyon yapanıdır dideral. leyla gibi olursun, bildiğini unutursun..
  • internette yazılan sağlık tavsiyelerine uymayın, şunu bunu yapmayın falan derler ya hani; tamam eyvallah fakat o bu değil de sözlüğün bana kattığı en önemli şeydir bu. geliyor sunumlar gidiyor tiyatro gösterileri ohhh ne gam var ne sıkıntı.
hesabın var mı? giriş yap