şükela:  tümü | bugün
  • olay butonumun yeşillenmesiyle baktığımda michael schumacher ve leonard cohen başlıklarında birer entry vardı, önce schumi'yi okudum, sonra cohen üstadımı. yazarlarına bakmadım ama bu iki entrynin sahibi aynı kişi mi diye bir düşündürtmedi değil. baktım, aynı kişiymiş. hem sözlüğe hem badilerime hoşgelmiş.
  • haberin niteliğinden, yazan gerizekalı aktrolün kimliğinden bağımsız olarak;

"aynı fikirdeyim...

şöyle ki efendim; senelerdir biz kıçımızı yırtarken yapmayın, etmeyin, bu böyle gitmez derken "ehonomi çoh eyi" diye gezen sığırların akıllanması için o doların fezaya çıkmasını bütün kalbimle istemekteyim.

fındık üreticisinin sıkıntısını, taksici esnafının ezilmesini, çiftçinin ağlamasını, halk otobüslerinin isyanını büyük keyifle izliyorum. bana bir şey olmaz, yıllardır bütün tedbirlerimi aldım. bu güne kadar ben çektim. biraz da size girsin... ilaveten aynı gemideyiz diyene de kafam girsin!"

ifadesini kullanmış yazardır... aktroller tarafından kötülenmeyi gurur nişanesi sayar.
  • ekşisözlük'teki bunca aktroll ve sığır yazara rağmen, formatı koruyup çevresine ışık veren yazarlardan nadide birisi.

eskiden ekşisözlük gerçekten çok muazzam bir yerdi, insanlar bildikleri konularda toplumu aydınlatıcak entryler girerdi. şimdiki gibi interaktif bir kahvehane değildi. bugünün ekşisözlüğünü o eski günlere bir nebze olsa da yaklaştırabilen yazarlardan biridir.
  • #79141113 nolu entry’sinde pakistan saldırısına üzülenler ile aç hayvanlara üzülenler arasında yapmış olduğu mükemmel ötesi kıyaslamadan ötürü kendisini tebrik ediyor, fonksiyonel bağıntı yoluyla kurduğu bu mantık örüngüsü için nobel matematik ödülüne aday gösterilmesini yetkili abilerden talep ediyorum.