şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alman yazar gunter eich in unlu bir radyo oykusu. suresi 77'50 dakikadir. ilk olarak 1952 yilinda nwdr radyosu tarafindan yayinlanmistir.
    konusu: varlikli bir amerikali olan ellen harland 40. dogumgununde ailesi ile birlikte tatil yaptigi italya'nin sahil bolgesi commacchio'da, gectikleri yolun kenarinda oturan ve delici bakislarla kendisini suzen yasli bir koylu kadin gorur. ailesi denize girdigi sirada, sahilden uzaklasarak bu yasli kadini aramaya baslayan ellen, bir balikci kulubesine rastlar. aciklayamadigi bir bicimde tanidik gelen bu kulubeye adim attiginda, ev halkinin da kendisini tanidigini ve ona "camilla" adiyla hitap ettigini farkeder. los odanin kosesinde duran aynadaki goruntu ile dehsete duser: eski kiyafetler icerisinde ve bambaska bir zaman icerisinden genc bir koylu kadinin yuzune bakmaktadir. ellen kimligi ruhunda can cekisirken, balikci karisi camilla'nin savas ve sefaletle bogusan hayatini yasamaya baslar.
  • https://www.youtube.com/watch?v=lp94ci6_kii

tezel kral'ın öteki kadın ve ben ismiyle çevirdiği, istanbul radyosunun seslendirdiği bu eseri yukarıdaki adresten dinleyebilirsiniz. hikayeyi ah belinda'ya benzettim biraz. seslendirenler arasında hakan tanfer, oya küçümen, ani ipekkaya, burçin oraloğlu, gül onat gibi tanınmış oyuncular da var.