şükela:  tümü | bugün soru sor
  • serinin ilk filmindeki "kara murat hanginiz" diyaloguyla beni güldürmüs olan film.

(bilindigi üzere teröristler tüm calisanlarin yilbasi partisi yaptigi sirada nakatomi plazayi isgal etmisler ve sirket calisanlari arasindan patronu bulmaya calismaktadirlar)

- yashomoto nakatomi*, kimse ciksin ortaya!
    (kimse ortaya cikmaz)
    - bilmemkac yilinda tokyo'da dogdun, falan sene amerika'ya göc ettin, filan okulda okudun, kurdugun hede sirketiyle söyle basarili oldun, böyle basarili oldun, (bu sirada kamera boncuk boncuk terleyen yashomoto'yu göstermektedir). falan cadde filan numarada oturuyorsun, karin ve takoro ve makasomo adinda iki cocugun var ve su anda filan yerdeki yazlik evindeler..
    (nakatomi ileri cikar)
    - tamam durun nakatomi benim!

ulan adamin seceresini bulup cikardiniz da, bi fotografini mi bulamadiniz, adam neye benziyor, tipi nasildir. cok salak oluyor valla bu teröristler. bi tek polis memuru bruce willis haklarindan geldi zaten.
  • ismi azeri tv'since "merhum edilmez" şeklinde çevrilmiş film.
  • beşincisini bilmem ama altıncısının ismini tahmin edebiliyorum; "die hard: sticks and stones"

(bkz: taşlar ve sopalarla olacak diyeni odunla dövmek)
  • ananla nasıl tanıştımda barney filmlerdeki kötü karakterleri savunmaktadır. marshall film sayarken peki ya die hard der.
    barney: hans gruber. charming international bandit. at the end, he died hard. he's the title character.
    der. hakkaten de öyledir. filmin adı kötü adamlar baz alınarak verilmiş. hepsi died hard ya hahah
  • zamanına göre bence harika bir aksiyon filmi. neredeyse bütün amerikan filmi klişeleri bu filmde de mevcut. tek kişilik ordu, problemli aşk yaşayan baş kahraman, olay yerine gelen kimseyi siklemeyen fbi, avrupa kökenli terörist, baş kahramanın sevgilisiyle birlikte battaniyeye sarılıp ambülans içinde kahve içerken gelen the end yazısı

bu filmde her şeyi anlarım da fimin başındaki beyaz atlet filmin sonunda nasıl yeşil oldu onu anlamam.
  • bruce willis oynadığı şimdilik 3 bölümü olan film. filmin en harika yanı bruce her bölümde sürekli acı çeker bir dakka rahat rahat yerinde duramaz ve filmin başında giydiği beyaz atleti filmin sonunda leş gibi kan ter toz toprak içinde kalır. bruce willisin en eğlenceli filmleridir bunlar bir de son izci vardır ki onun da tv lerde gösterilen bir türkçe tercumeli versiyonu vardır ki evlere şenlik, harikadır
  • her filme kismet olmayan bir tezahurata sahiptir. mcclane kotulerin ustesinden geldigi anda ekrana karsi sol yumruk havaya kaldirilir ve bagirilir: die haaaaarrddd!!!!
    (bkz: friends)
  • ayrıca alan rickman'ın terörist* hans gruber rolüyle arz-ı endam ettiği ve sırf bu nedenle bile izlenesi olan* filmdir efendim.
  • rusyada cetin ceviz adiyla bilinir.