şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seçimler için hazırladıkları ve her şehre astıkları pankartlarla, partinin iktidara gelmesi durumunda almanya'nın nasıl hemen bir isveç veya norveç'e dönüşeceğini daha net anlamış oldum. mesela penner'lara şöyle seslenmişler: "şişe toplamayın! en az 1050 euro maaş alın! " bu pennerların, depozitosu 25 cent olan pet şişeleri toplama huyu var. akılları sıra bu şekilde geçinebileceklerini sanıyorlar, oy kullanmak akıllarına bile gelmiyor. çalışmak zaten hiç hiç gelmiyor çünkü zaten çoğu alkolik veya deli. ama yani belki bu koca yazıları görürler de gözleri açılır, gider oylarını die linke'ye verirler.
 • 2013 seçimlerinde 3.752.577 oy ve %8.6 oy alarak parlamentoda 64 sandalye kazanmışlardır.
 • 2013 secimlerinde yuzde 3 ten fazla oy kaybederek, milletvekili sayilari da 68 den 65 e dusmustur.
  secim kampanyasi boyunca ortaya gercek bir tartisilacak konu bile atmamis olmalari, kimlerin kendilerine oy verdigini merak ettirmektedir.
  zaten eyalet oranlarina baktigimizda secmen kitlesinin onemli kisminin dogu almanya'da yasayan eski komunistler oldugunu ve sirf gelenekten dolayi oy verdigini, gencler arasinda 2005 yilindaki popularitesinden eser kalmadigini gozumuzle gorururz.
  ne ise yararlar?
  merkel gibi bir kadinin almanya genelinde neredeyse tek basina iktidar olma sansini yakalamasina yararlar.
  neyse ki bu sefer de olmadi, merkelcik 9 milletvekili daha cikarsa idi almanya tarihimize surulecek kara bir leke olacakti az kalsin.

  pardon 63 e dusmustur.
 • "kapitalizmde barış sağlanamaz. pazarların fethi için savaş gerekir.en karlı şey savaştır." demiş çok haklı partidir.

  almanca'sı da bu: "kapitalismus kann keinen frieden sichern. es geht um die eroberung von märkten, es wird am krieg zu viel verdient."

  gregor'un erdoğan'a da bir mesajı var: "erdogan muss endlich einen versöhnlichen kurs gegenüber allen volksgruppen der türkei einschlagen und die demokratie neu beleben." adam ol, yaptıklarından ders al gibi bir şeyin kibarcasını söylemiş.
 • http://www.arti49.com/…sagi-kaldirilsin-830363h.htm
  terör örgütü pkk'nın almanya'da terör listesinden çıkarılmasını programına alan parti.türkiye ile almanya arasındaki sürtüşmeden pkk kozunu kullanarak hem almanya'daki kürtlerden hem türk düşmanı almanlardan oy toplama haraketi olarak okumak lazım bunu.
  terörün ideolojisi,partisi,ırkı,dini olmaz her kim desteklerse eninde sonunda o terör destekleyenin elinde patlar.
 • kürt lobisinin almanya’da en cok faaliyet gosterdigi ve örgütlendigi siyasi partidir. parti örgütlerinde cok sayida kürt kökenli pkk sempatizani olmakla beraber, bu grubun etkin lobicilik faaliyetleri sayesinde, kürt siyasi hareketinin savundugu görüsler partinin geneline yayilmis durumdadir. pkk’yı bir terör örgütü olarak kabul etmedikleri gibi, terör örgütleri listesinden de cikarilmasini talep ederler. türkiye’de bilhassa hdp ile “kardes parti” denilecek düzeyde yakin temaslar icerisindedir.

  https://anfturkce.net/…-riexinger-ile-gorustu-70641

  ayrica dogu almanya eyaletlerindeki eski tüfek komünistlerden gelen oylar olmasa birak meclise girmeyi, siyasi arenada esamesi bile okunmayacak bir partidir.
 • komünist değildirler. bu kontra-şovenist harekete kim komünist diyorsa, komünizmi bilmiyor demektir. zaten demokratik moderniteci pkk'yı desteklemelerinden belli.

  http://www.turkiyedireniyor.org/…ldirilari-uzerine/
 • (bkz: kanser)

  sosyal medyada garip garip ırkçı terör örgütü güzelleme ayinleri yapıyorlar.