şükela:  tümü | bugün
 • asil adi diego ramón jiménez salazar olan flamenko sarkicisi. 2000 yilinda bebo valdes ile yolu kesismis, bu kesisme uluslarasi unu de beraberinde getirmistir. camaron de la isla'dan sonra ispanya topraklarindan cikmis en icli, en bugulu sestir.

  picasso en mis ojos (2005)
  corren tiempos de alegría + teatro real (2004)
  lágrimas negras (2003)
  entre vareta y canasta (2000)
  corren tiempos de alegría(2001)
  undebel (1998)
 • ispanyolların şarkı söyleyişinde kendine özgü yanık bir ses vardır ya..
  bu adam o sestir işte..
 • saniyorum subat ayinda yeni albumunu tanitmak uzere istanbul'a gelip karsimizda kanli canli hisli hisli yanik yanik sarki soyleyecek olan kisi.
 • 17 şubat 2006 tarihinde işsanat etkinlikleri kapsamında yeni albümünün* tanıtım konseri ani rahatsızlığı nedeniyle 1 nisan 2006ya ertelenen sanatçı.
  detaylar burada: http://www.iskultursanat.com.tr/…identity.asp?id=49
  bilet iadeleri ise 24 mart cuma 2006 tarihine dek iş sanat ana gişe ve tüm biletix gişelerinden yapılabilmekte.
 • cigala bey'i lagrimas negras albümüyle tanıyıp, albümü aşındırana kadar dinlemiş bir insanım. 17 şubat konserini bir yeni yıl hediyesi gibi aralık ayında öğrenip erken erken sevinmeye başladım. daha aralıkta herkese haber verip "gideriz, di mi?" yaptım. ocakta tembellik ve kar yağışını bahane edip bilet almadım. şubat oldu, "biletix de neymiş, gider işsanat'tan alırım. levent şurası." dedim. bir cuma akşamı saat 7 sularında henüz kar örtüsü kalkmamış bir levent'te, üstüne basanları yutmaya çalışan çimenlerle savaşarak iş kulelerine ulaştığımda gişenin 6'da kapandığını söylediler, yıkıldım. ertesi gün bir kez daha azmettim. ama bu sefer önce telefon da ettim. açan olmadı. yeniden yollara düştüm. çimenlerin vahşeti devam ediyordu ama gün ışığı ve insanların daha yoğun olması korkuyu azaltan faktörlerdi. gişe de açıktı. ama yıkılmazsam olmayacaktı ya, biletler tükenmişti.
  bugün gelen erteleme haberiyle "demek bilet bulsam da vuslata eremeyecekmişim." diye düşünmekten kendimi alamıyorum. ama kimbilir, belki biletler tekrar satışa sunulur. belki cigala'yı kafamın içinde dönüp duran plaktan dinlemek yerine bir akşam da cisminden yükselen bir yanık/kavruk ses olarak duyarım. umut bu, ne yaparsın.

  hayır, sizle bir ilgisi yok, biliyorum ama yine de söylemeden duramayacağım cigala bey:
  "que te importa que te ame
  si tu no me quieres ya"
 • ilk dinlediğim albümünün picasso en mis ojos adlı son albümü olması içime dert oldu. daha önce keşfetmeliymişim. ayrıca sevgili belarchard'a da burdan selam ediyorum ve kendisini cigala'yı ciguli ile karıştırdığı için tebrik ediyorum ehehe.
 • konser izlenimleri:
  genel olarak "lagrimas negras" albümünden şarkılar söylüyor cigala gece boyunca. "picasso en mis ojos"dan sadece bir parça, bir de "dos gardenias" söylüyorlar. birileri benden önce "bien paga" istiyor, onları da kırmıyor cigala.

  sahnede kendinden emin. evinde gibi rahat. her yere laf yetiştiriyor. ritm tutarken perküsyondakiyle sohbet ediyor, ritmi kaybetmiyor. soloları bir orkestra şefi gibi yönetiyor, arada kalkıp bir müzisyene takılıyor. müzisyen gülmekten bir süre çalamaz hale geliyor. saçını düzeltiyor. içkisini içerken bize kadeh kaldırıp "salud" diyor. ben "neden benim elimde de bir kadeh içki yok? cigala ile karşılıklı içmiş olmak şansını kaçırdım." diye efkarlanıyorum. yine de ben de ona "salud" diyorum. içkisi bitiyor, kadehi gösterip ikincisini hazırlatıyor. bir ara fırsat bulup kalkıp alıveriyor içkisini. ben her hareketini yutar gibi izliyorum. gidecek oluyor, seyirci göndermiyor. bir-iki kelam ediyor. sözünü "hasta pronto" diyerek bağlıyor. seviniyorum. bir "niebla del riachuelo" söyleyip selamlıyor bizi. giderayak bir kuple dansedip güle oynaya terkediyorlar sahneyi. gecenin tadı damağımda kalıyor. aldığım biletleri iade edenlere teşekkür ediyorum içimden.
 • julio gutierrez imzali "inolvidable" sarkisini bebo ile birlikte oyle bir okur ki, tukenirsiniz, erirsiniz... iste sarki:

  inolvidable
  (bolero)
  en la vida hay amores que nunca
  pueden olvidarse,
  imborrables momentos que siempre
  guarda el corazón,
  pero aquello que un día nos hizo
  temblar de alegría,
  es mentira que hoy pueda olvidarse
  con un nuevo amor.

  he besado otras bocas buscando
  nuevas ansiedades,
  y otros brazos extraños me estrechan
  llenos de emoción,
  pero solo consiguen hacerme
  recordar los tuyos,
  que inolvidablemente vivirán en mí.

  bu da turkcesi (sadece ne dedigi anlasilsin diye, siir kaygisi tasimadan)

  unutulmaz [ask]
  hayatta bazi asklar vardir ki
  asla unutulamazlar
  kalbin her zaman barindiracagi
  silinmez anlar [vardir]
  yalandir [iste]
  bizi bir zamanlar mutluluktan
  titreten bu [askin]
  yeni bir askla unutulacagi

  baska dudaklar optum
  yeni kaygilar aradim
  baska kollar sardi beni
  heyecanla dolu
  ama tek yapabildikleri
  bana [senin dudaklarini,
  senin sarilmalarini]
  hatirlatmak oldu,
  iste bunlar icimde
  unutulmadan yasiyorlar
 • bebo valdes ile çalışması kariyerinde dönüm noktası olan, süper sesli flamenkocu.
 • roman flamenco denilen turun beni kendisine 5 dakikalik bir performansi ile hasta etmis buyuk sanatcisi. uzun dalgali siyah sacli, top sakalli, uzun esmer bir ispanyol centilmeni, tutkunu. soylerken grubun ritmini kendine has yonlendirmeleri ile sahne karizmasinin da lisansini yapmis biri.