• her ne kadar y tu mama tambiende basrolleri paylastigi arkadasi gael garcia bernalin yarisi kadar bile meksika disi piyasalarda amigolugu yapilmasa da, hem oyun gucu hem de karizmasindan dolayi kendisine sozluk vesilesiyle bir tribute yapmanin dogru olacagi meksikali aktor.

eh tabi gael garcia bernal adam olali daha fazla filmde gozuktu belki ve belki de gercekten daha iyi bir aktor fakat, kendisi sadece yakisikli degil ama sempatik klasmanina girebilirken diego lunanin "hem yakisikli hem sempatik aktorler" basikli girmek icin kac firin ekmek yemenin ve yirtinmanin bile yeterli olamadigi onemli listeye en yukarilardan bir yerden girmesi yeterince goz doldurucu bile...

allaha sukur bati dunyasi egzotik meyva ile birlikte egzotik aktor merakiyla dolup tasiyor da, gunu geliyor nylon gibi dergilerde sayfa sayfa roportajlarini okuyor, gunu geliyor gap reklamlarini susledigini goruyoruz kendisinin... hic tasvip edilmese de genelde bu sacma egzotiklik meraki batilinin, allah bozmasin, diego luna ve benzerleri suslesin dergi kapaklarini bundan boyle...
  • rudo y cursi'deki performansıyla dikkatimi çekmiş ve bu yüzden çok mutlu olmuş meksikalı aktör.

ama işin ilginci... bu adamın imdb'deki ve bilumum yerdeki fotolarıyla rudo y cursi'deki tipi arasında inanılmaz farklar var. bu kadar olur... tam binbir suratmış bu diego!
  • son olarak katy perry'nin the one that got away klibinde oynamıştır.
  • gael garcia bernal 'in bir ara bizim de gittigimiz angel'deki cuba libre'de calismisligi vardir. demekki bu meksikalilarin orayla bir baglantisi var. 2003 yilinda yine bir aksam orada iken bu arkadas da oradaydi. elemani tanimiyorum o an. o gece konusurken ne is yaptigini sormustum, sinema demisti. turk oldugumu ogrenince ferzan ozpetek 'ten falan konustuk, sonra istanbul. ben bir ara istanbul'a yolu duserse cihangir'de tanidiklarim falan oldugumu da soyledim, yani sana is buluruz falan. kibar adammis , bozmadi, renk vermedi. ama sonraki zamanlarda adamin kim oldugunu ogrendigimde benim verdigim rengi gorseniz, sanki fiksaj yapilmamis selulozik kumas parcasi.

bu da boyle bir salakligimdir sozluk.
  • kendisini rogue one ve andor ile tanıdım. özellikle andor'da harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. buraya yazma sebebim ise bugün hayden christensen ile actors on actors'te yaptığı şu söyleşiye rastladım:
    diego luna & hayden christensen

ikisi de tatlılıktan ölecek.. birbirine sürekli sw evreninde oynadığı rollerin haklarını vermeleri, asla söz kesmeden dinlemeleri, alçakgönüllükleri ve ikisinin star wars serisine gerçekten gönül vermiş olmaları. her şeyiyle çok güzel bir söyleşi olmuş. bu kadar popülerlikten sonra böyle kalan insanlar var mıymış cidden dedirtti. işini böyle severek yapan insanların daha da iyi yerlere gelmeleri dileğiyle..
  • ulan be narcos mexico'da ne oynamışsın, ekrana hayran hayran kitledin beni. bu ne karizmadır. bir arkadaşıma benzerliğiyle dikkatimi de çekmiştir.
  • karizmanın tipten ziyade karakterden, enerjiden geldiğini kanıtlayan aktör. normal bir tipi var, kısa boylu, sıska bir adam. ama narcos mexico’da öyle bir tipleme yaratmış ki efsane karizma oynuyor. çok iyi oyuncu.
  • ayrica 79 dogumlu kendisi* ...
  • kanımca the terminal'de iyi, criminal'da harika bir performans göstermiştir..

http://www.imdb.com/name/nm0526019/ (fotodan korkmayın, uzun saç berbat olmuş)
  • çömez olmasına rağmen y tu mama tambien'de oldukça başarılıydı.en son dirty dancing havana nights'da oynadı bildiğim kadarıyla.ayrıca spielberg'in post production safhasındaki son filmi terminal'den de rol kapmış kerata.
hesabın var mı? giriş yap