şükela:  tümü | bugün
1014 entry daha
 • gerçekten iyi olan, tarihe damga vuran pek çok futbolcu vardır. messi, zidane, ronaldo, ronaldinho, pele, cruyff vesaire. lakin sanatçı, tanrısal yaratıcı tek bir futbolcu vardır. armando diego. bir insan kör ve ruhsuz olmalı aksini iddia etmek için. bir trajedi kahramanı gibi sıfırdan zirveye ulaşıp, herkese hükmedip, düşüşe geçmiştir. düşüşe geçişi, ölümüne ramak kalışı bile, kusurlu muhteşemliğine övgüdür. onun bizden biri olduğuna delalettir, yeryüzüne inmiş bir futbol tanrısı olmak yerine. kendisini kimseyle kıyaslamam bile.
 • pele hiçbir zaman kendisinin ondan daha iyi olduğunu söylememişken; kendisi her zaman her yerde her fırsatta pele’den daha iyi olduğunu söyleyen insandır.

  hatta benim hatırladığım bir keresinde ortamda pele’den daha iyi olduğu kabul görmeyince geceyi terk etmişliği bile vardır.
 • pele kim amk. pele'den 28 gömlek falan üstün topçudur bonzai reis.
 • "o mamma mamma mamma
  o mamma mamma mamma
  sai perche' mi batte il corazon?
  ho visto maradona
  ho visto maradona
  eh, mamma', innamorato son"

  https://www.vivadiego.com/corazon.mp3
 • tanrısal falan değildir. futbolun cezasahasu civarında oynandığı yıllarda 25 yaşına kadar adını kimsenin bilmediği bi adam. teamu pukki var mesela? suan premier league de cılgın atıyor ama bu yaşa kadar bilen yoktu. maradona da öyle işte. arjantin tarihinin en iyi kadrosuyla 5-6 maçlık bi turnuvada şampiyon olması da değiştirmiyor bir şeyleri. gercekten tanrısal futbolcu görmek istiyorsanız (bkz: lionel messi)

  ya da
 • 1986 arjantin kadrosunu arjantin tarihinin en iyi kadrosu sanan malların salladığı tanrı.
  sorsan maradona'nın oynadığı napoli de tarihinin en iyi kadrosuydu der :d
 • tarihin en iyi arjantin kadrosu olsun hadi kupayı aldığı. peki, bir avuç sığırı o dönemin en zorlu ve yıldızlarla dolu ligi olan seria'da nasıl şampiyon yaptığını nasıl açıklayacağız?

  mallık zor zanaat.
 • hellas verona'nın, sampdoria'nin şampiyon olduğu yıllarda napoli'yi nasıl şampiyon yapmışmış?

  takım olarak iyi oynamışlar ve şampiyon olmuşlar. bu kadar basit. sanki maradona yapmış şampiyon. tek bir oyuncu hiç bir zaman hiç bir yerde tek başına takımını şampiyon ya-pa-maz. bu bir takım oyunu (ıı-aa)

  maradona'yı o haliyle alsak koysak şu an ancelotti'nin takımına şampiyon yapacak mı napoliyi? inanıyor musun buna gerçekten?

  veya en basitinden koy bakalım meydan okuyucu(!) ronaldo'yu juventus devi yerine herhangi bir ligde başaltı takıma şampiyon yapabiliyor mu görelim.
 • (bkz: george hagi)
1 entry daha