şükela:  tümü | bugün
 • şu şartlarda anlaşıldığı söylenen kanat oyuncusu.

  yıllığı 1.35 milyon eurodan 2+1 yıl sözleşme. +1 kısmı 2 yılda toplam 50 maça ilk 11 çıkarsa aktif olacak.

  20 maça ilk 11'de başlarsa yıllık ücreti 1.85 milyon euro olacak.

  toplam asist ve gol sayısı 15 gol ve üzerindeyse 250 bin euro bonus kazanacak.

  ilk yılında 10 maçın altında ilk 11'de sahaya çıkarsa fenerbahçe'nin bedel ödemeden sözleşme fesih hakkı olacak.

  edit: bonservis bedeli ödenmeyecek.

  geçen sene falcao'dan, aboubakar'dan fazla maça çıkmış. algılara inanmayın.

  galatasaraylı muhasebeci arkadaşlara başarılar.
 • eğer bu transfer ile ilgili varsa bir şikayetiniz ;

  italya futbol federasyon federal savcısı
  figc.procura@figc.it
  +39 06 84915135

  türkiye futbol federasyonu ınternational department
  + 0090 216 554 57 30
  intdept@tff.org

  beypazarı soda
  beypazari@beypazarimadensuyu.com.tr
  info@beypazarimadensuyu.com.tr

  sağlıklı kalın. transfer yapmadığınız için algı yapmayın.
  başka kapıya yallah
 • (bkz: perotti diye aldık perotti çıktı)

  allah nazarlardan saklasın.
 • sakatlığı ve maaş konusu çok dalgaya alınmış ancak esas durum şöyledir. perotti sağlık testlerinden geçerken sakat olduğu tespit edildi ve yıllık garanti ücret ödemeden maç başına ücrete anlaşıldı. perotti'nin maç başı ücreti 5 maç, 10 maç, 20 maç oynamasına göre alacağı ücreti değişiyor ve sözleşmede yer alan maksimum maç sayısına ulaşması halinde bile alacağı ücret maksimum 2.3 milyon € oluyor.

  perotti gibi kaliteli bir oyuncu için bu şekilde bir sözleşmeyle anlaşmak iyi bir kumardı ancak tutmadı.

  kumarın tutmama ihtimaline karşılık dimitrios pelkas transferi de yapıldı ve adam çatır çatır oynuyor.

  benzer sözleşmeleri enner valencia ve tolga ciğerci ile de yaptı fenerbahçe. bu oyuncular da yıllık garanti ücret olmadan maç başı paraya oynuyorlar.

  dalga geçen galatasaraylılar eminim ki falcao'ya da böyle bir sözleşme yapılsaydı diye içlerinden geçiriyorlar ancak onların yaptığı sözleşme şöyle;

  * yıllık maaş: 2 milyon peşin, 3 milyon euro 10 taksitle ödenecek. toplam 5 milyon euro

  * bonuslar: falcao sezon başına 5 maçta ilk 11 çıkarsa 500 bin euro, 10 maçta daha ilk 11 çıkarsa 500 bin euro, 14 maçta daha ilk 11 çıkarsa 600 bin euro. toplamda 29 maça ilk 11 çıkarsa 1.6 milyon euro. (maçlarda sonradan oyuna girerse bu rakamların yüzde 50'sini ilk 18'de yer alıp oyuna girmezse de yüzde 25'ini alacak)

  * bonuslar 2: uefa organizasyonlarında kazanılan her maç için 35 bin euro, ligde kazanılan her maç için 20 bin euro, kupada kazanılan her maç için 8 bin euro.

  * durduramıyoruz bonuslara devam: galatasaray'ın lig şampiyonluğunda falcao’ya 200 bin euro, avrupa ligi şampiyonluğunda ise 700 bin euro ödenecek. uefa şampiyonlar ligi son 16'da 200 bin euro, çeyrek finalde 300 bin euro, yarı finalde 400 bin euro, şampiyonlukta 4 milyon euro ödeme yapılacak.

  * bu da 'adam olun akıllı olun maddesi':
  galatasaray kulübü falcao’nun maaşında 2 aylık bir gecikme yapması halinde, oyuncu otomatikman sözleşmesini feshetme hakkına sahip olacak.
 • fenerbahçe’nin son transferi. aynı zamanda yine bir fenerbahçe transferi yine malum takım taraftarlarının karalama kampanyaları. abi kronik sakatsa bırakın gelsin işte sizin için daha iyi değil mi? boşverin gitsin. ne güzel feghouli’niz, falcao’nuz, diagne’niz var. onlarla ilgili düşünün biraz.

  aklınız fikriniz hep fenerbahçe’de. yok vedat bu kadar para eder mi, yok eljif elmas bu kadar eder mi, yok ali koç’un italya’daki bağlantıları. samimi söylüyorum vazgeçin arkadaşlar, manyak olursunuz bak.
 • sayın muhasebeci arkadaşlar olayın aslı şöyle vol2.

  perotti roma'dan 5.6m euro brüt maaş alıyordu bu da 2.8 net maaş'a denk gelir aşağı yukarı ve sözleşmesinin son senesine girmişti. roma açısından bu maaş bütçesinden kurtulup el shaarawy ile sözleşme imzalamak asıl amaçtı. transfer dönemi boyunca birçok kulübe bonservis ile satmaya çalıştılar ama bonservis verenleri de perotti istemedi. o yüzden transferin son günlerinde maaş yükünden kurtulmak için anlaşarak feshettiler.

  perotti ise bu sene oturarak 2.8m euro kazansa bile oynamak için fenerbahçe'yi tercih etti. zaten önümüzdeki seneden itibaren 2.8m euro arabistan hariç herhangi bir yerde kazanamayacağı kesindi. bu sene 1.6m net maaş + maç başı bonusların çok olduğu bir anlaşma ile bize imza attı. eğer sakatlanmaz, oynar ve şampiyon olursak 2.5m euro'yu geçebilir, sakatlanır ise zaten 1.6m'den fazla kazanamaz. iki taraf için de mantıklı bir anlaşma.
 • perotti diye yazılır, yılan diye okunur
 • kendisini kanıtladı tek maçta. instadan takibimi haketti koçum benim.

  edit:adamın instagramı yokmuş amk.
 • rakiplerin götlerini parmaklamaya başlayan tangocu. *
 • ağlayın . adam klasını her hafta gösteriyor.attığı ikinci gol , gözlerimizin pasını sildi. bu sezon sakatlıklar dışında ilk 11 de yeri garanti olan oyunculardan.

  dipnot: en son roma formasıyla , juventus'a iki tane sallamış top tepici. burda gelip fetocu köpek arif ile kiyase edenin futbol zekasına sokayım.