• deportivo moron takımından 2 sene önce fc sevilla b takımına transfer olan 1988 doğumlu 1.79 boyu olan arjantinli solak orta saha oyuncusu. la liga'nın bir alt ligi olan segunda división'da yaklaşık bir buçuk sezon oynamış -52 maç 3 gol- daha sonra fc sevilla takımına geçerek yarım sezon sayılabilecek -13 maç 1 gol 3 asist- bir la liga tecrübeside edinmiştir. 2009 tournoi de toulonda hollanda maçında sağ ayakla attığı enfes golle ve tekniğiyle dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. ayrıca bu kupada iki kez u20 milli formasını da sırtına geçirmiştir *. bu sezon la liga'da forma şansı bulursa neler yapabileceği merak konusudur.

toulen kupasında attığı enfes gol için; -geçen sezon arda turan'ın attığı benzer bi gol daha vardı hangi maçta oldu hatırlayamadım-

http://www.youtube.com/watch?v=wksujsascrs

edit:ruicosta10 uyardı sağolsun arda'nın golü 19 ekim 2008 galatasaray trabzonspor maçı'ndan olmuş izlemek isteyenler için gelsin;

http://www.youtube.com/…4nwgnbpl_a0&feature=related
  • sevilla scoutları tarafından daha arjantin 2. liginin de bir altı olan primera b metropolitana'da oynarken keşfedilip çıkartılan futbolcu.
    2009 yılında sevilla'da bol bol forma giydi ve hatta son günlerinde diego armando maradona tarafından sakatlanan gutierrez'in yerine arjantin a milli futbol takımına çağrıldı.

oynadığı her sevilla maçında fuat akdağ ve rıdvan dilmen tarafından haftanın fark yaratan futbolcusu seçiliyor. takım sıkıştığı zaman orta sahanın her tarafında oynayabiliyor. capel'in yokluğunda sol kanatta çok fazla oynamasa bile capel gittikten sonra orayı tapular. ya da yok orada kiraya çıkar çünkü real madrid ya da barcelona hatta inter milan onu kapar.
  • harbi yetenekli topçu. diego capel'in unutulmasına sebep oldu.
  • bugünden itibaren ispanyol vatandaşlığına geçti ve avrupanın tüm büyük takım başkanlarına "başkanım beni al" haberi yolladı. yürüyedur perotti, en kısa zamanda la liga'nın kralı olman dileğiyle.
  • 5 seneye real madrid kapar deyip bu entryi kenara koymuştum lakin madem artık ispanyol vatandaşı da olmuş daha fazla bekletmenin anlamı yok. hız, teknik, zeka zaten tamamdı da bide üstüne ab pasaportu koymuş e daha ne olsun.

(bkz: florentino perez'e açık mektup)
  • 17 şubat 2011'deki sevilla porto maçında önce capel niye oynamıyo lan demiştim çok net cevabını verdi kendisi; porto sağ kanadını dağıttı tek başına. belli ki ilerde çok duyucaz adını.
  • sol kanadın efsanesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

gönül ister ki arsenal'de oynasın.
  • vicente del bosque onu ispanya milli takımına çağırmak için çalışmalara başlamış. perotti arjantin a milli futbol takımı ile biri ispanya milli takımı diğeri nijerya olmak üzere iki hazırlık maçına çıkmıştı. olur da ispanyollar milli takım için perotti'yi kaparlarsa arjantinliler oturup ağlasın. ya da don't cry for perotti, argentina.
  • ayrıca babası hugo osmair perotti 1981 de arjantin lig şampiyonu olan maradona'lı boca juniors'un bir futbolcusuymuş.
    biliyorum ilk bakışta çok anlamsız gelebilir bu bilgi ama inan ki öyle değil. hugo osmair'i unutma, hiç beklemediğin bir anda karşına çıkıp hayatını değiştirecek.
  • sezon sonuna kadar boca juniors'a kiralanmış oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap