şükela:  tümü | bugün
 • pulp'in 1995 cikisli saheser albumu
  12 parcadan olusan albumde butun sozleri jarvis cocker yazmistir..inanilmayacak derecede 'ingiliz' bi album olup ingilteredeki sehir yasaminin renklerini trajikomik bicimde anlatir, bu sebepten dolayi tema albumu sayilabilir..hirslari, buyuk umutlari olmayan mutlulugu sadece cinsel hayatinda bulabilicegini bilen, o konuda da asla tatmine ulasamayan ama hep cabalayan ve gozleyen bazen de rontgenleyen ingiliz isci sinifi erkegi rolunde jarvis harikalar yaratir..bu zatin kiskirtici, sexy vokalleri disinda grubun sound'unda en cok klavye ve zaman zaman da sasirtici bi bicimde gitar rol alir
  butun parcalari cok basarili olan albumde en cok i spy, common people, disco 2000, underwear ve live bed show parcalari dikkat cezbeder, digerlerini es gecmekse cok buyuk bi hakaret sayilacagindan onlar da mis-shapes, pencil skirt, something changed, sorted for e's & wizz, f.e.e.l.i.n.g.c.a.l.l.e.d.l.o.v.e, monday morning ve bar italia seklinde siralanir
 • jarvis cocker albumdeki parcaların sozlerini kızkardesinin evinde kafası iyiyken 2 gunde yazmıstır.
  dinlerken, sarkıların sozlerinin okunmaması rica edilen albüm.
 • his n hersin ardindan kisa bir zaman sonra cikmis oldugundan midir bilinmez, eksikler var gibi albumde. mukemmelliginden bir sey kaybettirmiyor ama bu eksiklikler. sadece, belki de pink glove, acrylic afternoons gibi sarkilarla bas edebilecek bir eser barindirmamasindan dolayi kucuk bir hayalkirikligi yaratmasindan dolayi boyle dusuncelere sevketmis olabilir. yine de pulp bu albumden sonra ingiltere disina acilabilmistir. icinde barindirdigi common people ve disco 2000 sayesinde.kaldi ki bu iki sarki pulp uzerindemetallica - nothing else matters etkisine yakin bir etki birakmistir.
 • bugün 31 ağustos 2006/perşembe. istanbul yağmurlu bir havaya kendini teslim etmiş durumda. gökyüzü uzun süredir ilk defa bu kadar gri. ve evet bugün different class ın gelmiş geçmiş en güzel albümlerden biri olduğu bir kere daha kanıtlandı. inanmıyorsanız hemen şimdi açın ve dinleyin. görüceksiniz..
 • hic eskimeyen enfes otesi bir albumdur.
 • sınıf, materyal, cinsellik, aşk, hüzün, eğlence... jarvis'in kaleminden, sesinden pek çok, çok şey. disco 2000 ve common people grubun en popüler şarkılarını zaten geç bir kalemde; i spy, feeling called love ve senelerce gerçek anlamını bilmeden dinleyip de sevdiğim live bed show ile 90lar britpopun en sevdiğim albümü. (parklifelar, morning gloryler, sevgili suedeler dahil)
 • bir jarvis cocker mucizesi. benim dar hakimiyet alanım içerisinde değerlendirilirse belki de 90ların beni en çok etkileyen albümü.

  f.e.e.l.i.n.g.c.a.l.l.e.d.l.o.v.e belki albümdeki en sağlam şarkı değil, en sevdiğim de değil, fakat albümün havasını en iyi yansıtan şarkı bence.

  disco 2000 ve common people sahip oldukları popülariteyi fazlasıyla hakediyorlar da;bar ıtalia'nın hak ettiği popülariteye kavuşamamış olmasını kutlamalıyız aklımıza geldikçe.

  jarvis cocker'in mucizeler yaratma, sıradan günleri özel kılma becerisine bir kanıttır different class.