şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önce sen diyebilmek, çıkar gözetmeksizin karşısındakinin yararına davranışlar sergilemek, yaptıklarını fedakarlık olarak algılayıp "ben senin için..... yapmıştım" serzenişlerinde bulunmamak, kaşıkla verip kepçeyle almamak, kepçeyle verip kaşıkla da almamak, almaya çalışmamak en azından.
 • (bkz: diğergam)

  (bkz: diğergamlık)

  (bkz: diğerkam) doğrusu bu
 • kendinden önce başkalarını düşünmek. bu sizi ezilecek birisi yaparmış sözlük. bunu yeni öğrendim. şakalardan anlayabilirsiniz bunu. acınası şakalardan. onlar gibi olmadığınız icin grupca gülünen acınası şakalar. sevdiğinizi düşündüğünüz birisi bile o grupta bir canavara dönüşür ve iste alaya alındığınız bir espiri daha. bir tane daha.
  kulağınızda bütün gün o iğrenç yankı: hahaha.
  -seni eziyorlar.
  -....
  -olum çocuğun üzerine gitmeyin lan. sen belki de tek odayı ona vermissindir rahat etsin diye. ama bu sizi ezilecek birisi yapar. uzerinde butun gun salak espiriler yapilacak birisine donusturur. guzel seylerden konusmak istedikce daha da boktan konulara malzeme olursunuz. ve yalnız kalırsınız. bu konu cok uzun bir konu. cahit collak oldugunde yakin arkadasi mustafa kutlu henuz yazamayacagim demisti. ben de henuz yazamayacagim. ama bir gun bunu uzun uzun anlatmak isterim. insanlar acınası. şimdilik bu iki kelime yeterli.