şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlüğümüzün yeni aktroll'lerinden.

  klasik taktik, ben zaten chp'liyim de; sonra chp'ye saydır.

  gidin yeni taktik üretin, bozuk plak gibi hep aynı hep aynı...
 • akplilerin icinde fethullahcilar, fethullahcilar icinde akpliler ic ice girmistir. bunu bilmeyen yok. bu arkadas habire solculari saga sola ihbar eden biridir.

  red'in haberine gore fethullahcilarin yeni oyunu, solculari devlete ihbar edip, polisi ve savciyi mesgul edip, solcularla biribirne sokup, fettulahcilar hakkindaki davalari karambole getirmektir.

  aktrolldur ya da fethullahcidir ve yahut her ikisi birdendir.
 • tipik çomar. "hayatım boyunca hiçbir konuda bir satır öğrenmeye çalışmışlığım yok ama her şeyi herkesten daha iyi bilirim" modeli.

  edit: engelleyince iyice kudurmuş. havlayıp duruyor.

  edit 2: bir dostumun şakasını da cinsel tercihim zannetmiş. işte bu yüzden diyorum, belli bir sığırlık üst limiti olması lazım sözlükte diye. hatta biraz vaktim varken, anadolu çomarını şıp diye deşifre eden hareketlere bir eklemede bulunalım. bakınız, burada çok örneksel bir görüntü var:

  çomarımız düşünce ve ifade özgürlüğünün sadece kendi istediğini söyleyebilmesi olduğunu düşündüğü için, kıymetli tasma sahibinin eleştirilmesinin cezalandırılması gerektiğine inanmış .
  sonradan ifade özgürlüğünün kendi tanımıyla bağdaşmayan bir şey olduğu fikriyle karşılaşınca,, birlikte bir değerlendirme yapmak yerine, tipik anadolu çomarı gibi, önce yanlışı yanlışla savunmak'a başvurmuş.
  karşısındakinin kendisi gibi ikiyüzlü olmadığını görünce, yine tipik anadolu çomarı gibi, anında küfretmeye başlamış. neden her çomar gibi aklının sadece cinsel saldırıya çalıştığı sorusuna verecek bir cevabı olmadığından, içine düşmeye başladığı aşağılık hissini saldırganca bertarafa girişmiş. 'benim zamanım kıymetli, adam ol da gel' cümlesinde kendisinin aslında tam bir boş beleş kişi olduğunu ve her çomar gibi homofobik olduğunu görmekteyiz. (sonradan, bir dostumun yaptığı şakayı da 'aha, eşcinselmiş bu!' iç sesi eşliğinde bir zafere dönüştürdüğünü zannetmiş. karşısındaki kişinin homofobik olmasa da heteroseksüel olduğunu, bir ay sonra baba olacak olduğunu bilmiyor.)
  bu noktada iyiden iyiye dunning-kruger sendromu çerçevesine giren çomarımız, karşısındaki kişinin sinirlenip onu engellemesinden sonra sağda solda sataşmaya, cevap almayacağı zannının verdiği cesaretle kişinin ailesine ve dostlarına hakaret etmeye başlıyor. dahası, kelimenin tam manasıyla bir çomar olduğunun belgesi olan ekran görüntüsünü de kendi başarısının bir vesikası zannedip paylaşmaya başlıyor.

  işte çomarımızın ifade özgürlüğü konusunda tanımlayamadığı, dimağının anlamaya yetmediği nokta şu: bir kişiyi eleştirmek, hatta hakaret etmek o kişinin yargılanmasını, cezalandırılmasını gerektirmemelidir; ancak cevap hakkı doğurmayacağı anlamına da gelmez. ancak ona kızmamak gerekir; çoğumuzun yirmili yaşların başında yaşadığı 18 yaşında hayatın sırrını çözdüğünü sanan insan evresinde muhtemelen. ki, itusozlukte, privatesozlukteki eski girilerime baktığımda kendimin de aynı durumda olduğunu görüyorum. bu, utanılacak bir şey değil. şansı varsa -bir kısmımızın da şanslı olmayı başardığı gibi- hatasını fark edecek; öğrenmeye, gelişmeye, olgunlaşmaya başlayacaktır. bazısı zamanında fark eder, bazısı benim gibi biraz daha geç, otuzlu yaşlarının başında fark eder, bazısı bir çomar olarak yaşamaya devam edip dünyaya en ufak bir faydada bulunmadan geçer gider dünyadan.
  iletilere bakınca gereksiz kızdığımı, sonradan sakinleşip aklımca nasihat vermeye çalıştığımı görüyorum. belki bir gün aydınlanmaya çalışmasına katkım olacaktır, umarım.
 • şu ana kadar gördüğüm en saçma entryi girmiş yazar. zaten diğer entrylerine bakınca durum anlaşılıyor, tek entry ile kısıtlı değil bu durum. üzücü.
 • akli dengemle ilgili yorumunu neye dayanarak yaptığını merak ettiğim yazar. psikiatrist midir kendisi ya da psikolog mu ya da hangi yetiye sahiptir, varsa bir uzmanlığı buyursun açıklasın. son aldığım bilgiye göre anksiyete bozukluğum da ortadan kalkmış durumda ve bunu belirten insanlar farklılar, entrysi eleştirilince eleştirenin akıl sağlığı hakkında hüküm veren kıçı boklu ergen sözlük yazarlarından değiller, uzman insanlar bunlar. buyursun görelim ilgili yazarı, bu kanıya nasıl vardığını gösteren verileri ortaya sersin. sesi çıkmayacak olursa veya elle tutulur herhangi bir şey sunamazsa şaşırmayacağımı belirtmek isterim.

  (bkz: #74422860)

  ek: başlığımda fetö muhabbeti yapan şerefsizin ortaya koyabildiği herhangi bir şey olmadı ve olamayacak da. başından beri fetocu olan şerefsizler gelmişler rahatsız oldukları insanlara fetöcü diyorlar. karakteri bozuklar. insanda biraz şeref olur. ve ilgili yazar ne olduğu belli olan bir adet şerefsizin yazdığı herhangi bir kanıt veya veri bulundurmayan saçmalığı gelip iddia diye entrysine yazıyor. yorum sizin. yukarıdaki bakınız ve bu başlıktaki diğer entryler her şeyi açıklıyor aslında.

  ek 2: iftira atarsan, uzmanlığın olmayan konularda saçmalarsan sayfalar dolusu entry yazarım, bu kadar basit. özellikle iftira olayını kaldıramam. fetocu orospu çocuklarından dolayı sağlığı bozulan, arkadaşları tanıdıkları hatta ailesi bu şerefsizlerin kadrolaşmasından mağdur olan birisine şerefsiz bir insanın yazdığını referans alarak fetocu dersen yazarım.

  ek 3: iftiradan entrysi siliniyor, kudurmuş bir şekilde aynı entryi canlandırıp yine nickimi yazarak "aptalın önde gideni" diye entry giriyor. kim aptal ortada sanırım.
 • katıksız ağır çomar
  (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)
 • ne veriyorlarsa 100 lira fazlasını vereceğim yeter ki yazma...
 • görüşünü beyan ettiği için aktroll denilen yazar.

  yaz karşim yaz ama dikkat et buradaki özgürlükçülerin özgürlük anlayışı sadece sözde dikkat et.
 • süzme aktroll. engelleyin geçin.