şükela:  tümü | bugün
  • anladığım kadarıyla yerli ve milli blockchain gatewayimiz oluyor kendisi. hayırlı olsun.

--- alıntı ---
    digilira, türk liranızı kripto para birimine dönüştürerek uluslararası piyasalarda türk lirası ile işlem yapmanızı sağlayan bir platformdur.

digilira, waves platform üzerinde çalışacaktır. digilira teknoloji a.ş'nin hesabına gönderilen türk lirasına karşılık olarak üretilmiş olan sanal lira adresinize gönderilecektir ve türk lirası ile önce bitcoin alma ve yüksek komisyon ödeme sorunlarına çözüm sunacaktır.

reel türk liralarının sanal karşılığı her zaman 1:1 olacak ve digilira her ikisi arasında geçit görevini üstlenecektir.
    --- alıntı ---

kaynak

digilira resmi sitesi
  • benim beklentim akcoin ya da rtecoin'di ama böyle olmuş. hayırlı olsun diyelim.
  • e) hiçbiri

öncelikle anlaşılması gereken kavramlar var.
    1. dex nedir?
    decentralized exchange yani merkezi olmayan borsa
    bu borsada alışverişler cüzdan dan cüzdana olup bilinen altcoin borsalarına göre kat be kat daha güvenlidir.

2. waves dex nedir?
    waves dex bilinen merkezi olmayan borsalar içinde en işlevsel olanı.

3. waves dex gateway nedir?
    deposit ettiğiniz değer karşılığı waves ağında işlem gören karşılık token'ı size tahsis eden, waves dex ağına saldığı her token'ın karşılığını kendinde saklayan geçit sistemdir.

4. digilira nedir?
    digilira ya tl gönderip karşılığında wavesdex de karşılık token aldığınız geçittir.
    karşılık token ile waves dex de işlem gören her token'i satın alabileceksiniz.
    en bilinenleri : waves, bitcoin, ethereum, litecoin, usd, euro ve niceleri.

budur yani.

ha bide hakkında bir röportaj var : digilira core media röportaj
  • merkezi borsalara ödediğim komisyonların haddi hesabı yok, hareketli günlerde ise borsaların bir bir çökmesi de cabası. bu türk lirası geçidi benim aklıma çok yattı. vazgeçilmezim olacak gibi duruyor.
  • digiliranın tam olarak mantığı anlaşılamamış, digilira türkiyenin ilk blockzinciri ya da ilk kripto asset i değil arkadaşlar, digilira waves dex ( waves merkeziyetsiz borsası) için tl geçidi hizmeti verecek.

yani bu ne mi ?

waves borsasına girebilmek için, önce tl ile paribu,btctürk gibi borsalardan btc alıp, o btc leri waves dex e gönderip oradan alım satım yapılıyordu, bir dünyada komisyon ödeniyordu bunun için.

digilira ile digilira sistemine tl gönderdiğinizde waves dex inize direkt tl gelmiş olacak ve oradan alım satım yapabileceksiniz direkt olarak, hemde çok uçuk saçma bi komisyona 0,003 waves yanlış hatırlamıyorsam.

çok güzel ve yerinde bir hizmet olacak, sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • bir aksilik yaşanmazsa 13 aralık 2017 tarihinde aktif hale geçmesini beklediğim lira gatewayi. en büyük avantajı yukarıda da belirtildiği gibi tekrar tekrar dönüşüm yaparken oluşan kayıpları (aslında bazen kazancı arttıran bir etken de olabiliyor) önleyecek olması bana göre. minik birkaç bilgi vermem gerekirse;

- digilira hesabınızla waves cüzdanınızı ilişkilendirebilirsiniz. ücretler, ilk cüzdan için 0.001 waves sonra sınırsız sayıda cüzdan da cüzdan başı 1 waves.

- digilira'da para çekme limiti aylık 100 bin lira.

- bot kullanarak manipülasyon yapılmayacak.

edit: bot konusu yanlış anlaşılmış. digilira ekibi piyasayı etkilemek için bot kullanmayacak anlamında söyledim.

edit 2: 11 aralık'ta başlıyorlar. bomboş entry olmuş ama düzenlemeye üşendim. 2 gün sonra kullanınca görürüz tüm detayları.
  • (bkz: reserved)
  • an itibariyle waves platform icin resmi turk lirasi geçidi(wtry) açılmıştır. tüm kripto para camiasının gözü aydın. şimdi digilira.com'un işlemlere başlamasına kaldı iş. açılır açılmaz yüklü bir miktar waves almazsam ne olayım! http://www.wavesgo.com/…jnv2qtoevg9h5ntdptqc1wb1wen
  • ne yaptıkları hakkında flood için.

aynı kripto borsalarında usd'nin karşılığı olarak üretilen tether'de olduğu gibi digilira'nın havuzunda olan tl miktarı kadar 1:1 oranında wtry dolaşıma sokuluyor. başlangıç aşaması için 1m adet wtry üretilmiş olup zamanla havuzdaki miktara göre değişim gösterecek. digilira'nın banka hesabını ve dolaşımdaki wtry miktarını waves'in anlaşma yaptığı deloitte kurumu denetliyor ve açık şekilde ilgili raporları paylaşıyor. biliyorsunuz bitfinex'de yaşanan karşılıksız tether ile manüpülasyon olayları büyük kitlelerin tepkisini çekmişti. * * böyle durumların yaşanmaması için önemli bir şey.
  • para çekme işlemlerinde 10 bin tl ye kadar 20 tl, 10 bin tl üzeri işlemlerde %0.2 komisyon açıklamışlar. yanlışsam düzeltin.

bu arada bir kez daha hatırlalim; digilira borsa değildir. sadece waves dex e tl göndermeye yarayan köprü olacaktır.

(bkz: waves)
    (bkz: waves dex)