şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: geliyor gönlümün efendisi)

  aslında çoktan geldi.
  hastası olduğum digimon adventure serisinin devamıdır. bunun dışındaki versiyonları bence kötüydü ki seriye devam etmeyi uygun bulmuşlar. grafikler nispeten daha iyi. bölüm sonları nedense iyi ayarlanmamış tak diye bitebiliyor.
  en büyük kopukluk ise yıl-yayınlandığı yıl bağlantısı.

  mesela 99-2000'de yayınlandı ilk seri, 99da tai sora ve yamato 11 yaşındaydı. yayınlandığı yıl ile benzerlik gösteriyordu.

  sonra ikinci seride 2002ydi sanırım.
  yine taichi-sora-yamato üzerinden hesap yaparsak 14 yaşındaydılar. yayınlandığı yıl yine mantıklı.

  şimdi 3. serideyiz yılı vermiyorlar ama yayınlanma tarihi 2014 imiş. eğer aynı olsaydı muhtemelen bu 3lünün yaşı 26 olması gerekiyor ki, kahramanlarımız daha lise öğrencisi. bu yüzden yanlış anlamadıysam bu sefer zamanla paralel gitmemişler.

  --- spoiler ---

  ilk 4 bölümdeyim ve 2. sezondaki kahramanları göremedik. zarar gördüklerine dair kesitler var, ölmüş de olabilirler. üzücü ama dream team devam ettiği sürece bence sıkıntı yok.
  bir diğer sıkıntı,
  digimon adventure 2'de bütün kahramanların yetişkin olduğuna dair, kimin kimle evleneceğine, mesleklerine kadar spoiler verildi. ve her çocuğun digimonu oldu dendi. ancak 3'te şimdilik bu konuda da kopukluk görünüyor hayırlısı.
  --- spoiler ---

  yine de geldiği için mutluyuz. seviyorum bu çocukları.
 • yıllar sonra yaptığı muhteşem dönüşle hüzünle karışık bir mutluluk yaratmış seridir.

  şu ana kadar 17 bölüm yayınlandı ve hepsi de çok iyiydiler. war greymon'u yeniden görmek... en son digimon adventure 02'de götü boklu black war greymon'u tüm dünya bir araya gelip yenemediği bölümlerde inatla orijinal war greymon gelse alacak bunu diye yollarını gözlüyordum, gelmişti ama istediğim etkiyi bırakmamıştı. şimdi digimon adventure tri'de her şey eskisi gibi. resmen çocukluk günlerime geri döndüm. dört gözle yeni bölümleri bekliyor ve bir taraftan da indigo league devam serisi ne güzel olurdu diye iç geçirmiyor değilim.

  --- spoiler ---

  çok duygusal lan.
  --- spoiler ---
 • sanki üstünkörü geçilmiş, gereğinden az yer verilmiş parçalar var gibiydi. ayrıca evolution sahneleri fazla uzun tutulmuş. ama önemli değil, yinede çok güzeldi.