şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dijital radyo kanallarinin dinlenmesini saglayan teknoloji.
 • günümüzde sadece digiturk ve bunun gibi birkaç platformda var bildiğim kadarıyla.arabamızda giderken sağda solda evde radyoda dinleyebilsek çok süper olur nitekim 10 seneye kalmaz standart olur diye umuyorum..cd kalitesindedir parazit diye birşey yoktur..
 • ozellikle avrupa'da (almanya, ingiltere) ve bazi asya ulkelerinde kullanilan dijital radyo teknolojisi. kanada'da da yaygin kullanima geciyor. normal fm sinyallerinden farkli bir ayri bir sekilde sinyalize edildiginden, sinyaller bozuldugunda ya da zayifladiginda alisilmis analog fm sinyallerine aninda gecis yapilabiliyor. her alici buna uygun olmasa da cogunda bu ozellik var.
 • (bkz: xm radio)
 • fm radyo sinyallerinin yerini alması beklenen bir standarttır. bu yayın türü sayesinde, hem data hem de ses dab uyumlu yazılımlar vasıtasıyla iletilebilecektir
 • piyasa bu yayinlari alabilecek radyolarla dolmus tasmistir. kimisinin tipi 80'li yillardaki kocaman radyolara benzemektedir. (icinde kucuk adamlarin yasadigi uzun radyolara)

  teknoloji iyi birsey tabii ki ancak bu radyolarin alinabilitesi ne kadardir bilemeyecegim. bilgisayar'in girmedigi evin olmadigi su gunlerde kimlerin ayrica para vererek bu radyolara sahip olmak isteyecegini merak etmekteyim. avantajlari var tabii ki, daha onceki entry'lerde de belirtilmis, ancak bence para verilmez bunlara. suradan orneklerine bakilabilir.

  http://www.bose.ie/…-systems/wr2-with-dab/index.jsp

  600 euro diyor ajkljklljkj. araba alirim yari fiyatina ben onun.
 • bu tür yayınlar için bu şekil radyolar üretilmektedir. sırf bu ürünler için alırım, üstelik mutfakta, piknikte sağda solda sürekli kısık sesli açık duran bir radyo bulundurmaktan dan zevk duyarım.
 • yamulmuyorsam eğer, norveş'te yaygınlaştığı için 2017'de fm kullanımına son verilmesine vesile olan; dijital ses yayını.

  bkz: http://goo.gl/j6m5cq
 • 2016 yılında türkiye'de yaygınlaşacak teknoloji.
 • haber şimdi adamlar diyor ki 1 yıl içerisinde radyo istasyonları değişecek. verici istasyonlarının değişimi dolayısıyla 11 milyar dolareslik bir pazar olacak. eski radyolarınız ile bu yayınları alamayacaksınız dolayısla gidip yeni radyo alacaksınız.
  şimdi (bkz: hesaplayan adam) olarak 2017ye kadar şuradaki oranla temmuz 2015 araç sayısı iyimser bir tahminle 30 milyona yakın araç olacak trafikte. haberde en ucuz teyp 40 dolares olarak belirtilmiş. bu adamlarında en fazla yarısı en ucuzundan teyp almaya kalksa 600 milyon dolareslik masraf çıkacak o zaman. arabasının dijital olmayan orijinal teybinin değişmek zorunda olacak benim gibi takıntılı insanlarda cabası. ama sene olmuş 2015 yüzlerce uydumuz yörüngede fink atıyor, bütün telsiz cep telefonu vs. haberleşmemiz son teknoloji hiçbir sorunu problemi yok. artık sıra radyoların dijital olmasında.