• trance, hard trance, deep house, hard house gibi kanallari olan, ses kalitesi iyi olan net radyo.
  • yeni sisteme göre web browser üzerinden dinlendildiğinde spotify'den farkı bulunmayan ve en büyük özelliğini yitirmiş gibi görünen "ama" radyo kanalları bilgisayara indirilip harici bir player aracılığı ile oynatıldığında ise eski halini dinleyicilere sunan saçma salak bir şey olmuş.

- daha açık ve net belirtmek gerekirse -

canlı yayın mı dinlemek istiyorsun?
    favori kanal listeni veya dinlemek istediğin kanalın .pls dosyasını bilgisayara indirip winamp veya türevi bir oynatıcı ile açmanız gerekmekte. bu pls dosyası da ayarlar menüsünde "player settings"in içerisinde bulunmakta. ses kalitesini belirttikten sonra "download .pls file"a tıklamanız yeterli olacaktır.

web sitesi üzerinden dinlenirse ne oluyor peki?
    sistem tarafından bir playlist hazırlanmış, ve shuffle yapılarak önünüze bu parçalar gelmekte. yani misal, trance kanalında armin çalıyor diyelim. sonra vocal trance'e zapladınız, aradan 5 saniye geçmeden tekrar trance kanalına geri zapladığınızda artık armin çalmıyor olacak, onun yerine playliste konulan xxxx adet parça arasından şansınıza herhangi biri gelecek. kısacası, spotify'deki playlist gibi.

bu nedenle, eski difm lezzetini arayanlar mecbur pls dosyası ile işini görecek. no more web player. anlatabilmişimdir umarım, elimden geldiğince bilal'e anlatır gibi denedim.
  • envai türde elektronik müzik çalınan shoutcast radyolar silsilesi. fevkalade!
    http://www.di.fm/
  • an itibariyle lounge kanalinda enstrumental oyun havasi modunda bir sey yayinliyorlar. sarki adi "supperclub addiction (disc 1) - mixed by michael anthony and todd christiansen". hadi hayirlisi
  • 96k ile tatmin olmayıp premium'a geçtiğim ve ses kalitesinin zevkine vardığım radyo. beni gabber ve hardcore gibi iki fantastik genre ile tanıştıran radyo ayrıca.
    herkesin dediği gibi vocal trance, tech house, goa-psy trance ve electro house kanalları inanılmaz kaliteli. özellikle electro house 24 saat şaşırtıcı iyilikte. nedense progressive biraz zayıf.

yalnız memleket bağlantısıyla zaman zaman (genelde) sıkışıp kendini buffering'e vermesi can sıkmıyor değil.
  • müthiş bir şey. bir kaç kanalı sevişirken dinlenecek şarkılar kategorisine hizmet eder. öyle hangi şarkıları seçsem, ne dinletsem derdi yok. tak açıyorsun bakıyorsun dalgana.
  • müzik dinleyerek uyuyanlar için chill out ve ambient kanalları çok güzel.

lakin tam uykuya dalarken, daldıktan hemen sonra ''eliminate the ads! boost the quality! because you deserve more! upgrade your digitally imported premium.....'' diye giden reklamıyla kaç kere zıpladım bilmiyorum; ''illimineyt di eds! illimineyt di! allah... alla.....zzzzzzz''
  • an itibari ile trance kanali cok fena yardiran bir fm.

(bkz: patliyoruz reyiz)
  • an itibariyle psychill kanalında, dönülmez akşamın ufkundayız'ın oldukça enteresan bir hali çalmaktadır.
  • an itibarı ile trance parçalar ile yardırmakta olan radyo. kaliteli bir kulaklığınız varsa özellikle onunla dinlemeniz tavsiye olunur. http://www.di.fm/trance/
hesabın var mı? giriş yap