şükela:  tümü | bugün
 • 2018'in 4. çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak olan, komisyonsuz ve merkezi olmayan kripto para borsasıdır.

  binance'ın binance coin'i (bnb) ve kucoins'ın kucoin sharesi (kcs) gibi, digitex de, kendi digitex token'ini (dgtx) çıkarmayı planlamaktadır. borsa üzerinden yapılan işlemlerin ücretleri sitenin hizmete girdiği 2. yılın sonundan itibaren dgtx basımı yapılarak, piyasaya sürülen dgtx tokenler üzerinden cüzzi bir enflasyon yaratarak karşılanması planlamasıdır. yani devletlerin enflasyon üzerinden yaptıkları gizli vergilendirmeye benzer bir biçimde. böylece digitex borsası üzerinden komisyon ödemeden işlem yapılabilecektir. dgtx tokenler arzı, yaratılacak olan enflasyona göre çok daha fazla olacağı için uzun vadede dgtx'in değerinin uzun vadede azalarak sıfıra yaklaşması gibi bir risk de minimum düzeye indirilecektir.

  15 ocakta dgtx tokenin ico satışları başlayacaktır. şu anda referans programı yürütmektedir. her referansla üye yaptığınız kişi başına 1 dgtx=0.01$ olmak üzere 1000 dgtx=10$ ve referansla üye yaptığımız kişinin ico satışında alım yapması taktirde, alımın %30 size vermektedirler. tek ihtiyaç olan şey satış başladığı vakit kısa bir anket doldurmak ve bir adet ethereum cüzdanıdır. ilk başta ref başına 10$ az gözükebilir ama bunun ico satış fiyatına göre olduğu ve binance coin ile kucoin shares'ın 2 hafta gibi bir sürede 7-10 katı fiyat artışı gösterdiği ve daha da artacağının unutulmaması gerekir.

  ilgilenmeniz taktirde referans linkimi kullanırsanız sevinirim;

  ref linkim: https://vrlps.co/…rralcode=r1r7u_aqm&refsource=copy

  not: token dağıtımının ne zaman yapılacağından emin değilim. ico satışı başladığında veya ico satışının ardından dağıtımın yapılacağını zannediyorum.

  projenin detaylarının açıklandığı white paper: https://www.digitexfutures.com/…whitepaper-11.0.pdf

  diğer sitelerden bilgiler;

  https://icobench.com/ico/digitex

  https://foundico.com/…digitex-futures-exchange.html

  yatırım tavsiyesi değildir.
 • komisyon almaması ile fark yaratacak gibi durmakta, olan yeni kripto para borsası.

  15 ocakta ico satışları başlayacak (dgtx), yılın ikinci çeyreğinde ise kendi coinleri marketlerde işlem görmeye başlayacak. son çeyrekte ise kendi marketleri faaliyete geçecek.

  yukardaki arkadaşın söylediği gibi kucoin ve binance in kendi coinlerinin kısa sürede epey artış gösterdiği ortadayken, bu coinden de aynı performansı görebilmek olası. ayrıca referans sistemi oldukça iyi, referansınızla üye olanların ico satışında yaptıkları alımın yüzde 30 unu size hediye etmektedirler.

  ilk yazan arkadaş sayesinde üye oldum ben teşekkürü borç bilirim. ister onun refi, ister benim refim https://vrlps.co/…rralcode=byjg_-m4f&refsource=copy
  ya da refsiz üye olabilirsiniz.

  duyuruların yapıldığı bitcointalk grubu da bu. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2649724.0
 • kripto para camiasında devrim yaratabilecek proje. hatta borsacılıkta bile devrim yapması mümkün çünkü ilerleyen süreçte bitcoin, ethereum gibi enstrümanların yanında altın, benzin gibi paritelerde de trade yapılması düşünülüyor. ve tabii ki komisyonsuz.

  projenin yaratıcısı adam todd, 1 kasım 2018'de malta blockchain summit'te konuşmacı olarak yer alacak ve borsanın ilk demo sürümü o gün tanıtılacak.

  borsanın beta sürümü ise waitlistlerindeki ilk 5000 kişiye aralık ayında erişim sağlayacak. beta olarak açılmalarının sebebi ise küçük bir yatırımcı miktarıyla borsada yaşanabilecek olumsuzlukları hızlıca feedback alarak gidermek.

  beta versiyonuna erişim sağlayacakları 5000 kullanıcıya da ücretsiz olarak 1000 dgtx token verilecek. bu tokenları likide çevirmek için belli bir miktar o tokenları işlemlerde kullanmanız gerekecek. bu sayede hem beta sürecinde işlem hacmini artırıp borsa daha iyi test edilecek. hem de ücretsiz tokenlar direkt satılamayıp token fiyatının düşmesine neden olmayacak.

  waitliste bu linkten katılabilirsiniz.