şükela:  tümü | bugün soru sor
  • digitürk ün şu anda test aşamasında olan yeni cihazı. bu cihaz sayesinde hem internet üzerinden dizi/film stream edebilecek, hem de uydu üzerinden yüklelnen filmleri izleyebileceğiz. kişisel kayıt gibi özellikler zaten var.

test kullanıcısı olarak gayet güzel buldum yeni cihazı. gerçi bunda bütün kanalları ücretsiz olarak izleyebilmemin de etkisi olabilir. velhasılıkelam piyasaya çıkınca tutar bu alet...
  • an itibariyle test olarak evime kurulmuş cihaz.

güncelleme başlattım 2 saat sürecek gibi görünüyor, yalnız menuleri felan çok başarılı, güncelleme tamamen bitsin daha geniş inceleyeceğim.

edit:
    hd görüntü kalitesi çok çok çok başarılı, sd kanallarda önceki digiturk kutularına göre çok daha iyi hale gelmiş, kutu hızlı kanal geçişleri felan, ama en önemlisi iq tarafına resmen hasta oldum , harika olmuş filmler diziler felan ben çok beğendim.
  • abone iptali için fax isteyen bi kurumun iq su plus olsa ne yazar dedirten decoder.

saf olmayın arkadaşım bu adamlar o iq yu sadece sizi sikmek için kullanırlar.

(bkz: digiturk borcunun ekranda gözükmesi)
  • buna iyi falan diyenlere tivibu ev'e bakmalarını önerdiğim tv şeysi
  • arayıp satmaya çalışan kızın güzel sesli bir duba olduğu gerçeğini sözlükçülere açıklamak istediğim aygıt.
  • cihazın test kullanıcısı olarak , bana gelen maile göre bu ay genel satışa başlanacak faydalı alet.

görüntü kalitesi tüm digiturk kutularının çok üstünde, hd kanalları geçtim, normal yayınlarında görüntü kalitesi, diğer digiturk kutularına göre çok çok iyi, ara yüzü çok güzel, hd film dizi vs izliyorsanız evinizde digiturk varsa , mutlaka bu kutuya geçin derim. o kadar para veriyorsunuz bari adam gibi görüntü ile izleyin.
  • görüntü kalitesi, program tekrarlarının, dizilerin online olarak izlenebilmesi, filmler vs.. güzel. daha geniş hard disk, daha fazla kayıt ve sanırım aynı anda 2 kayıt yaparken 3. bir kanalı izlemeye imkan veriyor. son özelliği henüz denemedim ama bu kutuda bir sorun var veya benim şansıma bozuk denk geldi. ara ara online dizi izlerken takılarak senkron kayarak ilerliyor ve bazen tamamen donuyor ve kumanda çalışmaz hale geliyor. fişini çekip takmak gerekiyor. yazılım güncellemesi de henüz olmadığından bu sorunu aşamadık. 1,2 gün daha bekler eğer düzelmezse düzelene kadar geri iade isteyeceğim.
  • faideli bir eser. daha önce digiturk plus kullanan biri olarak zaman içerisinde kayıt etme özelliğine bağımlı hale gelmiştim. daha sonra izlemek istediğim herhangi bir yayını o anda kaydedebilmek alıştığınızda vazgeçemediğiniz bir özellikti.

bir de bunun yanına gayet başarılı bir internet üzerinden kayıt izleme özelliği eklendi ki, bilgisayarı televizyona bağlama gibi olaylara kasmadan, istediğim diziyi veya filmi izleyebiliyorum. youtube üzerinden istediğim videoyu direk oynatabiliyorum. son derece pratik.

kanal geçişleri vs de gayet tatmin edici. sınırsız internet sahibi olanlar için tavsiye edilesi.
  • portal ozelligi sadece ethernet uzerinden calisan wi-fi baglantisi olmayan digiturk kutusudur.
    wi-fi uzerinden hd yayin izlenmez diyenlere ise apple tv ile 1080p filmleri takilmadan izliyorum derim.
  • tp-link tl-wr702n - nano receiver adlı digiturk'un verdiği cihazla gayet sağlıklı şekilde kablosuz olarak internete bağlanabilen cihaz.

hem kaydediyor olması hem de iq özelliğinin olması gayet iyi. artık televizyon izlerken normal yayın izlemez hale geldim. ne istiyorsam açıp izliyorum.

ne istiyorsam derken belgesel, klasik müzik falan yani.