şükela:  tümü | bugün
  • kanallar gidince, digitürk'ün kerizleyebildiğinden aldığı, kerizleyemediğinden almadığı paradır.

kanallarda yayın gidince telefonla arıyorsunuz, eğer telefonda kolay kurulumla halledemezlerse, diyorlar ki "teknik servis göndermemiz lazım, o da 35 tl, ayrıca ekipman değişirse ona da para vereceksiniz"

"nassı yani!" diyorsunuz "hizmeti doğru dürüst veremeyen siz, üstüne para verecek olan ben!"

"öyle beyefendi" diyorlar "yapacak bir şey yok"

aslında var.. bakın 9 ocak 2016 digiturk müşteri memnuniyetinde arkadaş anlatmış. "üyeliğimi kapatıyorum" deyince "tamam ücretsiz yapıyoruz" demişler.

geçen bizim de başımıza geldi. çok takipçili olan arkadaşım "böyle şey olur mu!" diye bi tivit attı hemen arayıp "müşteri memnuniyeti için ücretsiz yapıyoruz" dediler

ama bu durum bize memnuniyet vermekten ziyade "ulan, bizi hala sürekli salak yerine koymaya çalışıyorlar dedirtti". normalde vermesi gereken hizmeti, "müşteri memnuniyeti" gibi laflarla allayıp pullayıp, seni salakça ayrıcalıklı hissettirecek şekilde paketlemeye çalışıyor.

yemiyoruz.
  • yıllardır kitleyebildiklerinden aldıkları, kitleyemediklerinden almadıkları paradır. evlerden ırak, bizde yok ama annemlerde var bundan, yaklaşık 10 senedir teknik servise para ödediklerini duymadım. teknik de hep aynı, "bakın kapatırım" diyorsun, ücretsiz yapıyorlar.

bunun sebebinin müşteri kaybetmek olduğuna da inanmıyorum. 10 problemden 9 unda sorun mutlaka digiturk kaynaklı oluyor, zaten aylık ücret ödenen bir hizmetin bir de sorunlarını çözdürmeye ayrı teknik servis ücreti istiyorlar. böyle bir gelir modelinin adını koy zaten: keriz silkelemek. sen istemem kalsın dediğinde de digiturk 'ün bir kaybı yok, yoktan gelecek para gelmemiş oluyor. yapıp geçiyorlar.

böyleyken böyle. digiturk mü kaldı amk.
  • digitürk iptal etmenin dayanılmaz hafifliği.
  • evdeki bozuk digitürk kutusunu alıp, yenisini vermek için 35tl talep ettikleri sistem..

gerçekten çok komik, bu firma bir hizmet taahhüt ediyor, hizmeti sağlayacak garantili cihaz veriyor. sonra bunların ikisini de sağlayamıyor ve ekstra biraz daha vereceksin diyor.

telefon ile görüşüyorsun teknik servisle "aaaa tamam doğru söylüyorsunuz, cihazı değiştirmeliyiz diyor, ama gelmemiz için 35tl lazım diyor.." diyor oğlu diyorlar..

bu milleti keriz zannediyorlar diyeceğim ama bu gerçekten iddialı olacak.. çünkü bu devirde insanlara kefil olamıyorum ne yazıkki..