şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece şunu düşünün, salonunuzda oturmuş parasını tıkır tıkır ödediğiniz televizyon yayının izliyorsunuz ve ortadoğulu gerici bir tip elinizden kumandayı alarak "izleme lan şunları" deyip kanalı değiştiriyor. teknik olarak yöntem bu olmasa da dolaylı olarak size yapılan bu aslında.

  kendinizi salak yerine koydurmayın.

  digiturk'ün geçtiğimiz hafta kafasına göre yayından 2 kanalı kaldırması ve 1 ocak itibarıyla da birkaç kanalı daha yayından kaldıracak olması üzerine el ele verip başlatmak istediğim kampanyadır.

  malumunuz önceden gerçekleştirilen turkcell ve pınar boykotları oldukça ses getirmişti.

  şimdi her ay gayet güzel paralar ödediğimiz digiturk'ün yapmış olduğu bu emrivaki sebebiyle digiturk kullanıcılarını bu boykota katılmaya davet ediyorum. evet biliyorum ki ben de dahil pek çok kişinin kontratı var ve bu durum bizlerin elini kolunu bağlıyor. fakat kontrat iptal bedelleri çok yüksek değil. mesela sorduğumda, benim 1 yıllık kontratımın iptal bedeli 230 tl olarak çıktı. evet herkesin bütçesi ve cüzdanı farklı bunun farkındayım ama bu bedel zaten ortalamada digiturk'e 3-4 ayda ödenen bir para.

  ben bu hafta itibarıyla kontratımı iptal edeceğim sebebi de aleni olarak salak yerine koyulduğumu hissediyorum. özellikle niş yayın yapan kanalların kaldırılıyor olması da resmen birisinin bana gelip de "ne izliyon lan bunları sen de herkes gibi akşam otur dizi izle" hissini veriyor.

  lütfen bu boykota destek verin, eğer hemen kontrat iptaline yetecek gücünüz yoksa bile en azından müşteri hizmetlerini arayıp da kontrat iptali tutarınızı hesaplatın ki çok fazla insan bunu yaptığında onlar da bir an durup "hassiktir" olacaklardır.

  ayrıca bu kampanyanın büyüdüğünü gören rakip markalar kontrat bedellerini üstlenmeye bile yeltenebilir.

  https://www.digiturk.com.tr/contactusform.aspx linkte yer alan formu doldurup da göndermeniz ya da +90 (212) 473 73 73 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

  edit: kapanan ve kapanacak olan kanallar nelerdir diye çok fazla mesaj geldi. şu an için bein comedy ve beinfestival kanalı gitti 1 ocaktan itibaren de eurosport ve foxsports kanallarının kapanacağı duyurumu yapıldı.
 • zaten kullanmiyorum. o yüzden katıldığım kampanya.
 • bitmiş taahhütüm ile ilgili haziran ayından bu yana bana bilgi vermeyen firmanın yakın gelecekteki sonu. otomatik ödemede olduğu için "şunu güzel bir sikelim" felsefesi ile ilerliyor. iki aboneliğimi de iptal ettiriyorum.
 • digitürk'e o konuda ben de çok kırgınım. şu an adını bile bilmediğim (sadece niş kanal olduğu bilgisi var) kanalları kaldırıyor diye ben de üyeliğimi iptal edeceğim. evet karşim arkandayız!
 • dijitürk her türlü boykot edilir. kullanıyor olmanıza gerek yok. adında dijitürk varsa benim için her türlü boykot vardır.
 • bildiğim kadarıyla önce e! news, sonrasında comedy ve festival film kanallarının kapanması sonucu katılacağım kampanya. şöyle ki insanları bein connect'e yönlendiriyor film kanallarında ancak ben zaten tvde izlemek için para ödüyorum. ayda 50 lirayı hangi platforma versem zaten internet üzerinden sınırsız film bana vadediyor. daha fazla kanal kapatıp iyice turksat'a dönecek bu platform. tv için alternatifi de yok gibi ama tv olayını bitirip netflix vs. artık. başka çare bırakmıyorlar.
 • sadece futbol yayınıyla ayakta duran bir platform değil mi zaten bu?
  15.sınıf futbol ligine 1.sınıfmış parası ödeyerek izlemeye meraklı kitle olduktan sonra bitmez.
 • umarım amacına ulaşır. zamanında bir arka sokağa taşındığımda kıyamet kadar nakil parası ödediğim, 0,40 kuruşluk fatura için üstüne 1 liralık zarfla borcu ödemediğim takdirde icra işlemleri başlatacağını belirten firma.
 • 2 ocakta kontrat bitecek ve ömrümün sonuna kadar bu kuruluştan hizmet almayacağım.
  #digiturkbitti
 • futbol dışında almak için sebep yok ama sabahtan akşama kadar futbol seyretmiyorsun doğal olarak. sana taahhüt ettiği kanalları kaldırıyor adamlar. para ile sattığı kanalı kaldırıp git beinconnect den izle diyor. ama tabi ülke ülke değil ki hakkını arayabilesin.
  hele ocak 1 de eurosport, foxsports falan giderse bardağı taşıracak.