şükela:  tümü | bugün
 • üye olacaklara ve üyelerine şu bilgilerin verilmesi gereken platform.

  özet geç lan piç diyecekler için öncelikle "upload yapamıyorsan, download kapasiten olsa bile çamur gibi görüntü izlemeye mahkumsun." diyelim.

  öncelikle tekel olmalarından dolayı ne yazık ki bu sene de parayı kaptıranlardan biri de benim, bunu belirteyim.

  ipad üzerinde kötü interlaced bir yayın görmemden dolayı döndüm pc'de izlemeye devam edeyim dedim maçı. makinemde cfosspeed yüklü ve network istatistikleri ekranı da bir köşede açıktı. çok hareketli anlarda görüntü kalitesine de katkı sağlamayan hız artışlarını saymazsan yayın en yüksek kalitesinde 250k ile 300k arasında geziniyor. yalnız dikkat çekilmesi gereken bir durum var, bağlantı hızınız da iyiyse program upload hızınızı resmen sömürüyor. 250k 300k ile download yaparken program 600k-700k ile sabit bir şekilde upload yapıyordu. yayın kalitesine gelelim, yayın bu şekilde izlenirken gayet net eyvallah fakat yayının frame rate'i oldukça düşük, tahminen 10-15 fps gibi bir şey. yani hiç bir şekilde standard yayının üstüne verilen parayı hakeden lezzetli bir yayın söz konusu değil.

  sonda söyleyeceğimi arada söyleyeyim, devre arasında döndüm test yayınlarına baktım (daha önce bakmamakla eşşeklik etmişim) yayın orada da aynı, düşük frame rate'li.

  neyse maçı izlerken her haklı müşterinin yapacağı şeyi yapıp octoshapeclient'ın upload hızını 5k seviyesine düşürdüm. yayın kalitesi standard yayının da altlarına düşmekle kalmayıp download hızı tamamen kararsız hale geldi, beri yandan ekranın ortasında müşteri numaram çıkmaya başladı. upload hızını arttırdıkça görüntü kalitesi de doğru orantılı olarak arttı.

  daha sonra bunu ölçtüm, 10dk upload hızını max 40k olacak şekilde, 10dk'da sınır koymadan izledim.

  sonuç : kronometre ile ölçmedim, +-1 dk. yanılma payı olabilir
  upload hızı max 40k iken 10dk'daki download : 97mb, upload : 13.6mb
  upload hızı sınırsızken 10dk'daki download : 190mb, upload : 286mb

  upload hızı max 40k iken ortalama hız, download: 165kb, upload : 23kb
  upload hızı sınırsızken ortalama hız, download : 324kb, upload : 488kb

  upload hızı kısıtlanmışken verilen sınırı bile kullanmazken, kısıtlanmadığında download'ın bile çok önüne geçtiği bariz gözüküyor. upload yapamıyorsan, download yapabilsen de çamur gibi izlersin demek bu.

  özet :
  1. ben bu naneyi satın alırken upload kapasitemden de feragat edeceğim şekilde bir taahhüt vermedim, kaldı ki şu an yapılan upload'a da kota koyan bir servis sağlayıcıyı kullanıyorum.

  2. upload ne için yapılıyor bunu bilmek benim hakkım. sopcast benzeri programlarda olduğu gibi diğer üyelere maç yayını için yapılıyorsa bunun sözleşmede yeralması gerekiyor.

  3. upload hızının düşmesi ile download hızının da düşmesi de yine aynı şekilde sözleşmede yer alması gereken bir detay. görebildiğim kadarıyla digiturk play sitesinde upload hızı ile ilgili bir ibare bulunmuyor.

  bu upload mevzunun tüketici tarafından haklı fesih sebebi olarak kullanılabileceğini düşünüyorum. benim midem şimdiden bulanmaya başladı ve davaydı vesaire idi neyse açmaya hazırım, konuyla ilgili deneyimi olan varsa mesaj atabilirse sevinirim.

  edit: farkettimki bu upload mevzu bize octoshape'in sözleşmesi kabul ettirilirken ittiriliyormuş. sopcast gibi peer casting hizmeti satın alıyoruz resmen.

  (bkz: octoshape)
  http://en.wikipedia.org/wiki/p2ptv
 • yedikleri bok karşılığında yine bi sex flmini bedava vericekler. ulan her hafta aynı şey. maç üyeliği mi satın aldım porno film mi anlamadım.
 • tv yayınından 1 dakika geç gelen görüntüye sahip platform.
  tam 1 dakika !!!
  bu ne demek biliyor musunuz ?
  gol oluyor. oyuncular seviniyor. taraftarlar seviniyor.
  facebook'a, twitter'a gool !! x attı 1-0 oldu. gibi şeyler yazılıyor. siz ondan sonra golü görüyorsunuz.
  komşudan goolll bağırışlarından 1 dakika sonra.
  mahalledeki kahvehaneden gelen bağırışmalardan 1 dakika sonra.
  ve bu hizmeti sağlayan platform sizden 600 tl istiyor bu hizmet için.
 • şehir dışında parasız kalan mallara geri dönüş bileti alsın diye para vereceğime üyeliğimi yenileyeceğim kuruluş. digiturkplay iyi olduğundan falan değil. şu şehir yarım aklıyla insanlara bok atan, bilinçaltı insanlara yamanıp sömürmek üzerine kurulmuş, kendi ayakları üzerinde durmaktan aciz bir insandan kısa süreliğine de olsa arınmış olsun diye
 • 1800 kbps olan üyelik çeşidini 150-200 lira arasına indirirlerse kaydolmayı düşünebileceğim platform.

  800 kbps için helalinden 30 lira çalışır.
 • 2016-2017 sezonu fiyatlarında hayvani zamma giden tv izleme şeysi.

  4 sezondur yüksek kalite versiyonunu kullanıyorum, haklarını yemeyeyim, şu ana kadar sadece 1-2 maçta sıkıntı yaşadım. takılma vs. olmuyor. görüntü kalitesi de iyi.

  her sezon için yüksek kalite versiyonuna ödediklerim şunlar:

  2012-2013: 219 tl
  2013-2014: 219 tl
  2014-2015: 229 tl
  2015-2016: 259 tl
  2016-2017 için istedikleri: 469 tl

  bunca zamandır müşterin olan bana yüzde 80 zam çekersen ben de sana siktiri çekerim. 279 tl'den 1 kuruş daha fazla istemeye devam ederlerse yenilemeyeceğim kesinlikle.
 • berbat bir hizmeti var maç başladı site çöktü para vermeyin yazıktır.
 • fenerbahçe- trabzonspor maçı için girilemeyen hede; telefondan giriliyor. bu nasıl bir sistem? kaç sene oldu hala çözülemedi: çökmeler, donmalar. fahiş fiyatlar almayı biliyorlar ama.
 • (bkz: nah açıldı)
 • hanım, beni ablama götür dedi, ben de maç var dedim. o da, hay maçına, inşallah izleyemezsin, dedi. bedduası tuttu. ben de verdiğim paralar giditürk sahiplerinin boğazında kalsın diyorum. ey allah'ım adaletin varsa benim de bedduamı tuttur.