şükela:  tümü | bugün
 • amerikadaki bir fakültede kimya öğrencilerine ne olduğu sorulan ve öğrencilerin çoğunun bilemediği kimyasal formül, suyun diğer adı.
 • olay soyledir:
  bir universitenin fen binasinda masa kurulur, dort bir yana afisler asilir ve bu afislerde bazi gida firmalarinin urunlerinde "dihidrojenmonoksit" adli maddeyi kullandiklari ve bu maddelerin zararli oldugunun tespit edildigi yazmaktadir. bu maddenin kullaniminin yasaklanmasi icin imza kampanyasi vardir. ve butun fen ogrencileri kuzu kuzu gelip imzalar bu kagidi. sonra baslarina neler gelmistir allah bilir..
 • bugunku milliyetteki habere göre :

  h2 o"yu tehlikeli kimyasal madde sanıp yasakladılar...

  abd'nin california eyaleti aliso viejo kasabası belediye yetkilileri, ''di-hidrojen-monoksit'' kullanılarak imal edilen köpük kahve bardaklarını, tehlikeli kimyasal maddeden yapıldıklarını sanarak yasaklama kararı aldılar.
  belediye meclisinin kararında yasaklamaya, ''söz konusu bardakların insan sağlığını tehdit eden maddeden yapıldıkları'' gerekçe gösterildi.
  kimyadaki formülü ''h2 0'' olan ''di-hidrojen-monoksit'', suyun bilimsel adı.
  olay, belediye meclisi adli tıp uzmanının bir internet sitesinde ''di-hidrojen-monoksit''in ''renksiz ve kokusuz bir kimyasal madde olduğunu'' okumasıyla başladı.
  gafın ortaya çıkması üzerine açıklamada bulunan belediye meclisi üyelerinden david norman, ''adli tıp uzmanının kötü bir araştırma yaptığını'' söylemekle yetindi.
  durumun açıklığa kavuşmasından sonra belediye meclisinin önümüzdeki hafta yeni bir oylama yaparak söz konusu kahve bardaklarının kullanımını serbest bırakması bekleniyor
 • hakkında böyle bir olayın da geçtiği formül

  greater idaho falls bilim fuarı'nda , bir lise öğrencisi, yöre insanlarını hazırladığı projeyi imzalamaya davet etti. delikanlı ,"dihidrojen monoksit" adlı maddenin kullanımının tümüyle yasaklanmasını, mümkün olmadığı taktirde çok sıkı kontrolunu istedi.

  duvarlara astığı afişte açıklanan zararları,

  1-yoğun terlemelere ve kusmalara sebep olabilir.
  2-doğaya büyük zararlar veren asit yağmurlarının ana unsurudur.
  3-gaz haline geçmiş hali, çok ciddi yanıklara sebep olabilir.
  4-kazara solunması ciğerlere dolması ölüme yol açar.
  5-erozyona yol açar.
  6-otomobil frenlerinin etkinliğini azaltır.
  7-ölümcül kanser tümörlerinin hepsinin içinde bulunmuştur.

  bir saat içinde tam 50 bilim fuarı meraklısı insan delikanlının kampanya açtığı standı ziyaret etti. 43 kişi, yasaklama isteğini şiddetle desteklediler. 6 kişi kararsız kaldı.

  sadece bir kişi yasaklanması istenen "dihidrojen monoksit" in h2o, yani hayatın can damarı "su" olduğunu söyledi.

  delikanlının bu projesi "ne kadar kolay aldatılabiliyoruz" yarışmasının birincisi ilan edildi...!

  delikanlı : "amacım, kolayca saptırılmış, saçma bilimsel cümleciklerle insanların nasıl yanlış koşullandırılabildiklerini göstermek istedim" dedi.

  *
 • bizim okul (afl) ogrencilerinin araklayarak da olsa (kimse haberleri tekip etmiyor nasilsa mantigiyla, kanitlamis da olduk) hocalari kandirarak imza toplama basarisini gosterdigi zararli(!) bilesik. sonra bu imzalari teshir etmek suretiyle bir baska eglence yaratilmistir.
 • hitler'in ölüm kamplarında ve türkiye, sırbistan, hırvatistan, libya, irak ve iran'daki hapishanelerde kullanılıyormuş:

  http://www.dhmo.org/facts.html
 • zehirli su.
 • hidrojen peroksit'in düşük oksijenlisi.
 • süslü kimyasal kelimeler
hesabın var mı? giriş yap