şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şaşırtıcı derecede başarılı içeriklere sahip bir platform. oldukça faydalı. girişimin detaylarını okurken türkiye'de yapıldığına inanmakta zorlandım. keşke biraz daha ciddi bir tanıtım yapılsa, bu kadar büyük bir yatırımdan daha çok insan faydalansa.
 • ilk başlarda şaşırdım online ders, sertifika, internet uzmanlığı gibi ücretsiz dersler falan dedim helal olsun google.

  derslere başlayıp videoları izledikçe gördüğüm tek şey google'ın kendi reklamını yapması. vay efendim işletmeniz varsa işletmenizle ilgili reklam verin vay efendim potansiyel müşteriniz internette arama yapınca yukarlarda siz çıkın. resmen diyorki siktir et dersi falan gel bize reklam ver gerisi hikaye.
 • google'ın sübliminal reklam platformudur. size sertifika vaadiyle saatlerce soru çözdürür. ortalama bilgisayar ve internet bilgisiyle hiç videoları izlemeden de çözülebilir, yanlış soruları kolaylıkla düzeltecek şekilde tasarlanmış eğlenceli bir test sistemidir. açıkçası hayatımda gönüllü çözdüğüm ilk çoktan seçmeli test ve sıkıcı değil. iyi kötü bir sertifika için yapılabilinir tahminen toplamda 1000 kadar soru çözülür.
 • başarılı bulduğum bir dijital atölye çalışması.

  evet, zor değil; zira olay zor bir sınava tabi tutmak değil, az çok bilinen konuları derli toplu sistematize etmek.

  evet, kendi ürünlerinin tanıtımı yapılıyor; zira dijital pazarlamada piyasanın hakimi kendileri. yandex, microsoft, amazon, apple gibi firmalar da ek olarak bu eğitimin oluşturacağı iş hacminden fayda sağlayacaktır ama bu eğitimin sonunda kişinin kendisi de ciddi fayda elde ediyor. bildiklerini sistematize ediyor, sağlama sağlıyor ve nasıl kullanması gerektiğini az çok öğreniyor.

  adamlar bunu ücretsiz yapıyor, imkanlar sunuyor, bedava sertifika veriyor ama bundan kendilerinin fayda sağlamasından daha doğal ne olabilir ki? pazarı geliştirmek için çalışıyorlar ki daha sonra da bu pazardan en büyük payı da kendileri alabiliyor.

  sonuç olarak bu sistemi kullanan kişi de fayda görüyor mu? evet.

  o zaman bu platform yararlı bir platformdur. fakat çöplük ya da bataklık arazisini bir kişi kalkıp imar edince fayda gördüyse bu kişiyi hemen rantiyeci diye yaftalamaya hazır anlayış, bu gibi faydalı çalışmalara karşı da alerjik tepki verecektir.

  kısacası; yerel bir işletmecinin ya da kurumsal bir işletmenin pazarlama, sosyal medya vs birimlerinde çalışan kişilerin vakit ayırmalarını tavsiye ederim.
 • meraklıysan, öğrenmek istiyorsan, bir şeyler yapma hayalin ve hedefin varsa en iyi şekilde ve kolay öğrenebileceğin bir platform. hiç yoksa günde 1 konu bitirsen bile çok şey öğrenirsin. çeyreğini bitirdim sayılır. hepsini bitirip, sertifikayı aldığımda editleyeceğim.
 • final testinde deliren ve yapamayan arkadaşlar olursa yardımcı olurum.
 • 106 ders ve 26 rozetten oluşur. bitmiyor... bitmiyor...
 • buradan alınan sertifikayı hangi koşullarda sunabiliriz?