şükela:  tümü | bugün
  • günlüğü saklanan yerden çıkarıp yazana kadar uygulanabilecek pratik bir çözümdür.

1996'da rahmetli dedemin hediye ettiği bir günlük sayesinde çocuk yaşlarımda günlük tutmaya başladım. sık sık olmasa da koca ciltli günlüğü bitirince yenisini almaya üşendim. aradan epey zaman geçince sırf bu amaç için mail hesabı açmaya karar verdim. sık sık yazıyorum.

ilk zamanlar çocukluk maceralarımı yazarken, zamanla ergenlik çatışmalarımı, ailevi ilişkilerimi, sosyal ilişkilerimi, aşkımı, iş dünyamı, iç dünyamı yazarak devam ettim ciltli günlükten dijital günlüğe.

şimdiki motivasyon kaynağım daha çok yarınlarıma bir miras bırakma hevesi. o yüzden yaşadığımız dönemi, ülkemizi, dünyayı, trendleri, siyaseti, olan bitenleri nasıl karşıladığımızı, neler hissettiğimizi, ülke insanının yapısını, kültürel dalgalanmaları ne kadar done varsa yazıyorum. dilimden düşmeyen şarkıları, betimlemesi zor ortamların resimlerini çekip yükleyip yazıyorum. kısaymış uzunmuş demeden canım ne kadar yazmak istiyorsa... felsefi düşüncelerimi, psikolojik analizlerimi, eşref saatlerimi, eşşek saatlerimi, evliliğimi, huzurumu, kavgalarımı, içimin dalgalarını ne varsa yazıp geçiyorum sevgili günlük diye başlamadan.

not: sevgili günlük diye başlayanları rahat bırakın lan. illa ki günlük tutunca sevgi pıtırcığı olayı dönmüyor orda.
  • dijital günlük yazma ihtiyacı için kolay ve hızlı bir çözümdür. mail yerine penzu veya benzeri, çok daha amaca yönelik, ücretsiz günlük siteleri kullanmak düzen açısından kolaylıklar sağlayabilir.