şükela:  tümü | bugün soru sor
 • microsoft office, adobe photoshop ve benzeri bir yığın önemli yazılımın komik fiyatlarla n11, gittigidiyor gibi satış sitelerinde "orijinal lisans" olduğu iddiası ile çatır satılmasını sağlayan lisanslama metodu.

  e ben tabi köpekler gibi merak ediyorum. bilader microsoft, office 2016 pro'yu 400 $ a satıyor amerika'da. türkiye'de ev ve öğrenci paketi bile 400 lira iken bu adamlar office 2016 pro plus'ı 50 tlye (yazı ile elli) satıyorlar.

  50 liraya ms office 2016
  195 liraya photoshop

  yorumlara bakıyorum, bir allahın kulu da memnun değilim diye yazmamış. alayı orijinal yazılım alıyoruz diye zil takıp oynuyor.

  hadi diyelim ki bu ürünleri oem olarak ve topluca alıyorlar ve çok ucuza satıyorlar. 3 paket sigara fiyatına satılabilecek ürünler değil ki bunlar.

  ben anlamamakta ısrar ediyorum. beni aydınlatabilecek babayiğitlere şimdiden müteşekkirim.
 • konu hakkında bende merak içerisindeyim. bir tuhaflık olduğu belli ama ne??
 • microsoft'un forum sitesinde bir microsoft yetkilisi şöyle yazmış :

  "bahsi geçen kaynaklardan satın alınan lisansların geçerliliğini, sisteminize girmeden öğrenmeniz mümkün değildir. bu sebepten dolayı, microsoft olarak, dijital karşıdan yükleme işlemlerini sadece microsoft mağaza'dan yapmanızı tavsiye ederiz."

  ben bu cümleden; eğer başka kaynaklardan aldığınız dijital indirilebilir lisansı sisteme girdiyseniz ve microsoft bunu onayladıysa sorun yok. eğer onaylamadıysa kazık yemişsinizdir demek istediğini anlıyorum.

  yoksa götümle mi anladım bu mevzuyu ?